lopullisesti!
YK tarkkailijoiden tappo on sellainen isku joka säilyy suomalaisten ja muun maailman mielessä pitkään.
YK tarkkailijoiden tappo on sellainen isku joka säilyy suomalaisten ja muun maailman mielessä pitkään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suomalaisen tarkkailijan murha on jo lakannut olemasta kotimaisen median ykköspuheenaihe. Se siitä.
Muutaman kuukauden päästä saamme Israelista raportin, jossa todetaan tapahtuman syyksi joko lentäjän virhe tai tekninen vika. Sori!
laulaa vielä pitkään tästä uutisesta
YLEn uutisoiti aiheesta on ollut käsittämättömän kesyä. Virallinen reaktio valtion taholta on myös toistaiseksi ollut hävettävän alistuva. Näinkö Suomi puolustaa kansalaistensa oikeutta elämään?!
Suosittelen seuraamaan kansainvälistä mediaa. Jopa Israelin omat päälehdet ovat kritisoineet tapahtumia jyrkemmin kuin kotoiset mediamme!
Suomalaiset on lampaita!
Ylessä on monta synagoogan herraa töissä.
Ja muista toki antisemitismisyytös.
Meidän pitää muistaa aina tilaisuuden tullen paapoa israelia ja haukkua muita.
samoin usa.
oliko aatu sitttenkin oikeassa?
Sviddu jenkit rulaa!!!!!!!!!!!
yritetään täällä paheksua!
eikö ne tunnu missään kun eivät ole suomalaisia?
Tottakai tuntuu.
Mutta missä viipyy Israelin diplomaattinen selitys Suomen kansalaisen tappamisesta, vieläpä muualla kuin Israelin maaperällä? Emme voi vaatia, tai toki voimme muttemme voi odottaa saavamme, vastausta Israelin toimille muiden maiden kansalaisia vastaan. Suomalaisten tappamisesta Israel kuitenkin vastaa suomalaisille!