tulee lisääntymään.Keskustellessani ihmisten kanssa on moni eroamassa.Enää ei verotus aiheuta sitä,vaan usko koko kristinuskoon on murenemassa.Suomen kirkko ei ole tarpeeksi kovin sanoin tuominnut Israelin harjoittamaa terroria.Kirkon pitäisi ehdottomasti lopettaa juutalaisten ihannointi ja saarnata enemmän rakkauden oppia,sitä ei vanhasta testamentista löydy.Johan luomis kertomus alkaa veljesmurhalla.
kirkosta
eroaminen
3101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ihan vaan sen takia, että voisin sitten erota siitä?
kirkkoon 1970 jälkeen.Silloin poltin raamatun saunan pesässä eroamisen jälkeen.En minäkään eronnut verotuksen takia vaan muista syistä.
erosin kirkosta vuosi sitten. Miksi kuulua kirkkoon kun ei siltä mitään edes saa.
Isäni, sotaveteraanin hautasin ja olin kuvitellut, että veteraaneille hautapaikka olisi ollut ilmainen. Mutta ei ollut vaikka he tätä meidän maatamme puolustivat.