Juutalaiset Hitlerin perillisinä

Erikoista, että juuri juutalaisista ja Israelista on kaikista maailman valtioista tullut Natsi-Saksan perinteen jatkajia. Ehkä on niin, että koettu väkivalta siirtyy eittämättä väkivallan kohteisiin eli tässä tapauksessa juutalaisiin ja Israeliin. Muuten Libanonin tapahtuvaa kansanmurhaa ei voi ymmärtää.
5190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kosto on suloista ja sen saa kokea kaikki väärärotuiset! Se mitä Saksassa tapahtui ei pyyhkiydy koskaan pois. Se maksetaan takaisin ja vain yksi rotu hallitsee! Muista tulee toisen luokan kansalaisia - palvelijoita, köyhiä ja orjia!

Äänestä
  • Mutta voisivat kostaa saksalaisille. Ei palestiinalaiset heitä kaasuttanut.
    Ja kohta juutalaiset kokee uudelleen saman.
    Tää on ihan varma. Ei tommosia kauan katella.
    Ja tällä kertaa ei ole ketään joka tulee väliin.
    Vaikka on jo liian kauan kateltu. Ei YK voi mitään kuin sanoa jota toinen ei usko. Eikö siinä tapauksessa pitäsi aseitten jo laulaa?

    Äänestä

kun eivät voi ryhtyä itse pitämään keskitysleirejä palestiinalaisille ja arabeille. Menettäisivät reppanat mahdollisuuden vedota aina holokaustiin kun jokin juttu käy liian tukalaksi ja heikosti peruteltavaksi.

Äänestä
  • Kyllä ne voidaan ajaa pakolaisleireihin keskitysleirien sijaan.
    Sitten säännöstelemällä ruokaa ja vettä voidaan antaa luonnon hoitaa loput.

    Ja kyllä se rotusorto toimii länsimaisen yhteiskunnan sisälläkin. Lääketiede tarjoaa paljon keinoja ja diagnooseja joilla epämieluisista henkilöistä päästään eroon.

    Kosto!!

    Äänestä

Tämä asia on varmasti muitakin ihmetyttänyt. Psykologisesti mielenkiintoinen seikka. Enkä juutalaiset huomasivat, että natsien keinoilla on helppo tuottaa tuhoa heikkoimmillensa.
Toisaalta Israel osaa käyttää hyväkseen Euroopan juutalaisvainoista kokemaa syyllisyyttä, mikä ilmenee Israelin toimien "läpi sormien katsomisena".

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Jukka-Pekkahki kirjoitti:

Erikoista, että juuri juutalaisista ja Israelista on kaikista maailman valtioista tullut Natsi-Saksan perinteen jatkajia. Ehkä on niin, että koettu väkivalta siirtyy eittämättä väkivallan kohteisiin eli tässä tapauksessa juutalaisiin ja Israeliin. Muuten Libanonin tapahtuvaa kansanmurhaa ei voi ymmärtää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu