Liikaa tosi-tv-sarjoja

Elokuu alkaa ja pikkuhiljaa tulee jälleen paljon tosi-tv-sarjoja. Tuleeko teidän mielestänne liikaa tosi-tv-sarjoja nykyaikana?
3355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mikä sekin ohjelma mahtoi olla,kun vähän vilkaisin,olisin samantien voinut mennä naapuriin ja katsoa heitä jostain nurkasta! Miksi ihmiset haluavat katsoa toisten elämää,hankkikaa oma elämä! Elokuvat,näytelmät,sarjat jne ovat asia erikseen.

Äänestä

formaatteja tulvii nykyän joka reiästä, ja kun telkusta tulevat vielä niin jenkki- britti ja
-suomalaisversiot niin kuka niitä enää edes jaksaa tai viitsii katsoa? muutamat formaatit ovat ihan ok, mutta loput jätän suosiolla katsomatta.

Äänestä
  • ja kaiken huippu on se, kun nyt kesäisin näytetään joidenkin sarjojen Amerikkalais- tai Brittiversioita UUSINTANA! Mitä järkeä siinä on? Kuka niitä viitsii edes seurata, kun voittajan saa selville parissa sekunnissa googlaamalla!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Elokuu alkaa ja pikkuhiljaa tulee jälleen paljon tosi-tv-sarjoja. Tuleeko teidän mielestänne liikaa tosi-tv-sarjoja nykyaikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu