katri ylander teki tuiskut??!!

tais katri tehä saman tempun kuin antti tuisku aikoinaan..että sillo joskus hanna pakarinen voitti mutta silti antti tuiskusta tuli suositumpi ja parempi..
ja nyt ilkka voitti sen idolin ja sit kartrista kuulee kokoajan mutta ilkasta ei kuulu lehistä juorunjuorua..ja radiossa ja voicessa kartia kuulee kokoajan..
noh siihen puoleen katrin eka sinkku "onko vielä aikaa?" on kyl tosi hyvä! tosi hyvä laulaja ja erittäin kaunis!=) vaikka onkin kertyny vähä painoo..mutta silti on tosi kaunis..kuha ei enää lisää tulis painoo..mut ei hänen kyllä tarvis laihduttaakkaan..=)
mut ite toivon että hän tulis menestymään jatkossa ja taatusti tuleekin!

tosin ilkka on kyllä tosi hyvä idol voittaja.. koska ainakin vaikutti asialliselta ja harvinaista kyllä että ei juo alkoholia..
ehkä sit monet nuoret tajuais ettei tarvi juoda että voi pitää hauskaa..
toivon kyllä myöskin että ilkkakin menestys!=)

10

2150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • painonnousu

      on tehnyt hänestä NAISEN näköisen!!!!!!!

    • j-virus

      Miksi helvetissä te ihmiset kiinnitätte huomiota johonkin PAINOON kun kyseessä on laulaja? Ihan sama paljon sitä painoa on, kunhan ääni kantaa.

      Olisivat Sony BMG:llä voineet yrittää tehdä jotain vähän uudempaa.. menee aika lailla tyyliltään tuohon Anna Eriksson - Laura Voutilainen linjalle, tosin huonompana. Omaan korvaan melko mitäänsanomaton pop-luritus tuo single, eipä liiemmin korvia hetkauttanut.

    • Ytri Kalander

      >vaikka onkin kertyny vähä painoo..mutta silti on
      >tosi kaunis..kuha ei enää lisää tulis
      >painoo..mut ei hänen kyllä tarvis
      >laihduttaakkaan..=)

      Miksi siitä painosta kokoajan hoet? Ärsyttävää! Kaikki eivät halua olla sairaalloisen laihoja - eivätkä sairastua anoon.

      • no en mä hoekkaa kokoajan..ja sitäpaitsi en mä kuitenkaa siitä mitää pahaa ole sanonu..
        no ei tietenkää halua olla..mutta en ole sanonukkaa että hänen pitäisi laihduttaa..ja mulle lopulta on iha sama kuinka paljon se painaa..koska se on jokaisen oma asia..mutta minusta hän näyttää kauniilta nykyiseltään ja aina onkin näyttäny. mutta ite toivoisin ettei hän lihois enempää koska en haluu että siitä lopulta tulee tankkeria..eikä hän näytä lihavalta nytte. ois tossa aikasemmassa tietty voinu muotoilla se lause paremmin..että "ite toivoisisin ainaki ettei sille tulis lisää painoo" noh toivon mukaa tajusitte..etten tarkottanu pahalla sitä..ja enkä tarkoittanu kirjoittaa sitä sillä tavalla että "arvostelisisin" vaan kyllä piti sanoo vaa sillee oma mielipiteenä se..
        mulle on iha sama kuka painaa mitäki..mutta en mä kuitenkaa toivo että mitää tankkereita näkys telkus..


      • ano

        jos ihminen on normaalipainoinen niin lihavat/lihavahkot ihmiset haukkuvat anorektikoksi, mutta jos ylipainosta huomauttaa on heti ilkeä ja paha ihminen...


    • Ilkka taas.....

      Se tiedettiin jo ennen idolskisan päätöstä että Katrista kuullaan enemmän kuin Ilkasta..Ilkka on pelle ei laulaja..ties ketkä senkin äänesti parhaaksi?

    • MINÄ M:llä

      Täysi kopio USA:n Idolista Kelly Clarksonista!!

      Ilkka sentään on oma itsensä!

      • reppana itsensä

        Katri on super kimma kuten Kellykin.


      • tenavat
        reppana itsensä kirjoitti:

        Katri on super kimma kuten Kellykin.

        Ilkka ei osaa laulaa sen enempää kuin Anrtti Tuiskukaan, mutta Antilla on sentään karismaa.


    • kelso

      Vittu jos teistä Ilkasta ei ole juoruja, niin ette todellakaan lue lehtiä. Jätkä on jokaikisessä lehdessä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      275
      3888
    2. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      73
      3486
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      145
      2496
    4. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      56
      2276
    5. Jätän tähän viesti kaivatullesi

      jos jotain jäänyt sanomatta. 👇
      Ikävä
      154
      1892
    6. Olet kyllä erittäin huono yhdistelemään pisteitä.

      Etkä vain sinä vaan kaikki teilläpäin.
      Ikävä
      34
      1697
    7. Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä

      The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v
      50 plus
      30
      1268
    8. Etkö sitten itse

      ole koskaan ylittänyt rajaa?
      Ikävä
      33
      1255
    9. Mitä järkeä iskeä

      Varattua ja yrittää saada sitä eroamaan
      Ikävä
      48
      1159
    10. Uskotko että vielä

      Kohtaisimme?
      Ikävä
      23
      1146
    Aihe