Kahden kaapatun juutalissotilaan vapauttamiseksi on nyt sodittu 3 viikkoa ja saatu aikaseksi satoja ruumiita sekä melkoinen määrä tuhottuja taloja, teitä ja siltoja.
Kuinka kauan sodan pitää vielä jatkua, milloin juutalaiset toteavat, että nyt on sodittu riittävästi?
Hitsaripollarit tuskin luovuttavat kaapattuja sotilaita elävinä.
Kuinka kauan sodan pitää vielä jatkua, milloin juutalaiset toteavat, että nyt on sodittu riittävästi?
Hitsaripollarit tuskin luovuttavat kaapattuja sotilaita elävinä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on sodittu Hisbollahin lyömiseksi joka on Iranin etäpääte ja hallitsi Israelin pohjoisrajaa aluetta jota ei Libanonin armeija ottanut hallintaansa vaan oli jätetty Hisbollan temmellyskentäksi. Valitukset sodasta voit osoittaa Teheraniin. Taistelujen tavoite on Hisbollan lyöminen tai neutraloiminen.
Sotaa käy Israelin armeija myös sen druusi- ja beduiinijoukot, ei "juutalaiset" joita on ja on ollut kaikkien isänmaidensa armeijoissa, myös Suomen, sotilaina, upseereina ja maansa puolesta kaatuneina.
Mikä on hinta niin monesta muusta ruummiista ja vammautumisesta ja suurista rakettimääristä joihin Israelin asukkaat on saaneet tottua palestiinalaisten ja näiden muiden murharyhmien taholta. Mieti sitä ja murise vasta sitten.
Kun Qanan kylässä kuoli Israelin teurastamana 60 ihmistä (joista valtaosa lapsia) uutisoitiin Israelissa seuraavasti:
http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1153292035562&pagename=JPost/JPArticle/ShowFull
Näin juutalaiset tervehtivät naapurivaltion lapsia:
http://72.232.207.82/~lebanon/index2.php
Tiedätkös että pelkurit menivät ampumaan raketteja Israeliin pakolaisten kokoontumiskeskuksen alueelta.
Onhan se tietysti ymmärrettävää silloin kun tarvitaan marttyyreja.
""Kuinka kauan sodan pitää vielä jatkua, milloin juutalaiset toteavat, että nyt on sodittu riittävästi? """
""Hitsaripollarit tuskin luovuttavat kaapattuja sotilaita elävinä.""
Hullua antaa tässä vaiheessa periksi. Ja tämä on myös periaate kysymys, ei terroristeille pidä antaa periksi, hyvä israel
hizbollah ei ole eu:n terroristijärjestö listalla.Ne ovat vapaustaistelijoita.