Viikolla jouko tupaantulijaiset

85 asukasta viettää tupaantulijaisia uudessa asunnossaan. Viikko on yhtä juhlaa uuden kodin löytäneille.

http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Ensimmäiset asukkaat palasivat Pursimiehenkadun asuntolaan/1135220888414
3165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

MAKSAVAT KAIKEN ILOSTA KILJUEN - JA SAMAA VAUHTIA HE MYÖS MAKSAVAT "PAKOLAISTEN" YLLÄPIDON!

Äänestä
  • Kumma kun raha ei riitä kotimaiseen hyvinvointiin, mutta kyllä kaikkiin ihme kohteisiin rajojen ulkopuolella ? Eiköhän apua riittäisi hyvin voivalta kansalta enemmän kuin kurjistetulta ?

    Äänestä

  • afrikkalaisille. kirjoitti:

    Kumma kun raha ei riitä kotimaiseen hyvinvointiin, mutta kyllä kaikkiin ihme kohteisiin rajojen ulkopuolella ? Eiköhän apua riittäisi hyvin voivalta kansalta enemmän kuin kurjistetulta ?

    Tuokin apu olisi annettava hizbollahin vapaustaistelijoille.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Helsingissä ! kirjoitti:

85 asukasta viettää tupaantulijaisia uudessa asunnossaan. Viikko on yhtä juhlaa uuden kodin löytäneille.

http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Ensimmäiset asukkaat palasivat Pursimiehenkadun asuntolaan/1135220888414

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu