Peniskateus

Sovinistierkki

Kun pikkutyttö käsittää, että pikkupojalla on jalkojensa välissä huippuhienot sukukalleudet, jota hänellä itsellään ei ole, hän alkaa kärsiä peniskateudesta.

Peniskateus jatkuu läpi naisen elämän. Naista harmittaa, että hän ei voi virtsata seisaaltaan. Peiskateus ei ole vain yksi naiseuden osa-alue muiden joukossa, vaan sen koko perusta. Koko identiteetti nainen perustuu vain kolmeen asiaan: peniskateuteen, peniskateuteen ja peniskateuteen. Peniskateudesta kärsii maailman jokainen nainen, ja jos sitä ei olisi olemassa, olisi naiseus aivan toisenlainen käsite ja identiteetti.

Feminismin syy on yksinkertainen: peniskateus. Feministejä harmittaa joko tietoisesti tai alitajuisesti se, että miehet voivat virtsata seisaaltaan mutta naiset eivät. Ruotsissa feministit raivoten julistavat, että miesten on virtsattava istualtaan ja samalla suosittelevat naisille säälittäviä peniksenkorvausputkia, joiden avulla naiset voivat virtsata seisaaltaan.

Naisellisen identiteetin ja naisellisten henkisten ominaisuuksien aiheuttaja on peniskateus, ja feminismi on peniskateuden huipentuma.

28

2998

    Vastaukset 28

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiennyt

      Naiset saavat peniksiä niin paljon kuin lystäävät. Miehen on tyytyminen siihen yhteen, jota pitää toisten miesten peniksiin yhtenään vertailla.

      • On homoja

        Etkös tiennyt, että kyllä miehetkin nykyään saavat, jos haluat. Toisin ei useimpia sellainen onneksi kiinnosta.


    • ..............................

      Sellainen roikotin olisi vain tiellä ja nainen pystyy virtsaamaan seisaaltaan, jos haluaa.

      • P.e.p.e.

        "ja nainen pystyy virtsaamaan seisaaltaan, jos haluaa."

        No justiinsa.... Sitenhän ei ole mitään hätää ;D


      • myös..

        seisaaltaan


      • P.e.p.e.
        myös.. kirjoitti:

        seisaaltaan

        ... vähintäänkin kevyttä kyykistystä ja naisille molemmissa tapauksissa.


      • jorojukka-kukka
        myös.. kirjoitti:

        seisaaltaan

        Mutta kyllä jalkojen pitäisi olla aika harallaan siinä tapauksessa. :)


      • skäribo
        jorojukka-kukka kirjoitti:

        Mutta kyllä jalkojen pitäisi olla aika harallaan siinä tapauksessa. :)

        ainakin kotioloissa pissaa yleensä istualtaan.


      • jorojukka-kukka
        skäribo kirjoitti:

        ainakin kotioloissa pissaa yleensä istualtaan.

        Mutta ajattelinkin sitä toista toimitusta. :)


      • Mi-yes
        P.e.p.e. kirjoitti:

        ... vähintäänkin kevyttä kyykistystä ja naisille molemmissa tapauksissa.

        Vihdoinkin tasokasta keskustelua


      • P.e.p.e.
        Mi-yes kirjoitti:

        Vihdoinkin tasokasta keskustelua

        Puhutaanko me samaa sarjaa keskenämme me rekkaamattomat.

        Hei kaima lue viesti toistamiseen, niin ehkä aukeaa.

        E.p.e.p


      • P.e.p.e.
        Mi-yes kirjoitti:

        Vihdoinkin tasokasta keskustelua

        Oon puhunut c tasosta ja d tasosta. c tasolla yleensä liikkuu, mutta pornojukka veti d tasolle.

        Ei täällä koskaan mitään suurempaa asiaa ole ollut, mutta kuitenkin c tason keskusteluja.

        Ettäs silleen Mi-yes


    • pikku juttuasi

      Taitaa kirjoittaja itse olla kateellinen. Kyllä mieskin voi saada joskus penistä itselleen, hanuriin.

      Monilla miehillä kaikki pyörii oman pilin ympärillä. Homo saa sellaisen pilimiehen sekoamaan, homo kun osaa jakaa itsensä toisen miehen kanssa.

    • skäribo

      todistivat tämän jo muutenkin elähtäneen teorian vääräksi. Beavishän ilmoitti haluavansa rinnat, jotta voisi nipelöidä niitä kaiket päivät. Kuitenkin varsin harva nainen tekee niin omille rinnoilleen.

      Minusta penis on kiva, koska sitä on kiva nipelöidä ja koska se tuntuu hyvältä kun se on sisälläni. Miksi siis omassa kehossani pitäisi olla penis? Että voisin nipelöidä sitä?

      • Pera 16 v.

        Saisinko työntää penikseni sinuun?


    • Murri

      Voi hitsi ku oli taas niin hupasaa luettavaa... Miksi kaikkien (siis naistenkin) pitäisi sitten pissata seisaaltaan? Mitä hienoa siinä on?? Sekös se on miehisen ylivoimaisuuden merkki, että voipi halutessaan kusta vaikka nuotioon?
      Hehhee!!! Kylläpä naurattiki makiasti.

    • Soh-vi

      Tiedän, että jotkut inhimillistävät esineitä, kasveja ja sen sellaista. Osa miehistä tuntuu inhimillistävän peniksensä, juttelee sille kuin kaverille, puhuu pikkuveitikastaan yms. Mutta että penis olisi kateellinen, ihan tuntisi tuntoja kuin ihminen, jösses, etköhän nyt mene vähän liian pitkälle erkkiseni?

      Mainitsemiasi esimerkkejä en ymmärrä ollenkaan, miten ne liittyvät feminismiin? Ellei sitten penis ole mielestäsi kateellinen naisille?

      • Sovinistierkki

        vittu! NUUH


      • on se

        Kateellinen se on. Tunkeileva otus. Ei ihmisenä käy kateeksi sellaisen elimen kantajaa.


      • Sovinistierkki
        Sovinistierkki kirjoitti:

        vittu! NUUH

        Oikea Sovinistierkki ja tämän ketjun aloittaja olen minä eikä sen viestin kirjoittaja, johon tämä viesti on vastaus. Olisihan se pitänyt arvata, että joku säälittävä femakko alkaa morkata minua käyttäen minun nimimerkkiäni. Nyt olen rekisteröitynyt, joten se äärimmäisestä peniskateudesta kärsivien ilo loppui lyhyeen.


    • Hertha

      Mikä estää naista virtsaamasta seisaaltaan?

    • en ainakaan itse haluaisi penistä , tuskin moni muukaan :D

      • Anonyymi

        Darkshyangelin täytyy ottaa yhteyttä siihen Ari Juhani Jokeen josko ongelma korjaantuisi.


    • Anonyymi

      Jos jollakin tytöllä on peniskateus poikaa kohtaan, se tyttö on luultavasti transsukupuolinen.

      Se tyttö (vai pitäisikö sanoa transpoika)
      voi halutessaan vaihtaa sukupuolensa
      18 vuotta täytettyään...

    • Anonyymi

      Peniskateus- ajatuksen keksi psykoanalyysin isä Sigmund Freud joka keksi myöskin viettelyteorian. Eli ajatuksen lapsesta joka viettelee aikuisen seksuaalisesti. Lukemattomat seksuaalisen hyväksikäytön uhrit ovat vuosikymmenien aikana käyneet uudelleen traumatsoitumassa psykoanalyyseissa joissa analyytikot selittävät että kun isi setä tai veli tai milloin kukakin aikuinen tuli yöllä raiskaamaan niin lapsi itse vietteli.

      Oidipuskompleksiteorian isä keksi myös idean että pikkulapsi tuntee seksuaalista vetoa vastakkaista sukupuolta olevaan vanhempaansa. Jonkun olisi pitänyt tiedustella sigmundilta itseltään puhuuko hän itsestään kun tällaisiin päätelmiin tuli.

      Nää psykomiehet ovat kyllä olleet niin sitä itseään aikojen alusta asti. Hyi helvetti.

    • Anonyymi

      Feministit ovat kateellisia miehille kun eivät halua olla naisia ja vihaavat miehiä. Freud puhui aikoinaan peniskateudesta.

    • Anonyymi

      Olen muuten näin itse transtaustaisena miehenä (hoidoista on jo yli 20 vuotta aikaa) oikeasti miettinyt miksei tästä ole puhuttu enemmän. Suurin osa naisista, myöskään lesboista, ei todellakaan haluaisi omistaa penistä. Mielestäni on täysin selvää, että ne entisaikojen peniskateellisiksi leimatut olivat transmiehiä. Heitä oli alkuperäisissä feministeissä paljon, tästäkin asiasta jostain syystä vaietaan.

    • Anonyymi

      Onko feminismille parempi ja tieteellisempi nimitys siis peniskateusismi? Miten käy peniskateusistien työsuhteiden nyt, kun hallitus kriminaalisoi alisuoriutumisen työpaikalla? Joutuvatko uuniin muiden alisuoriutujien kanssa? Naisten suoriutuminen on kuitenkin vain murto-osa miehen vastaavasta työelämässä. Siksihän naisille maksetaan vähemmän palkkaakin, kun jaksavat, osaavat ja pystyvät vähempään. Senhän nyt sanoo järkikin.

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      590
      1424
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      43
      787
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      470
      680
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      5
      539
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      519
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      494
    7. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      490
    8. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      40
      485
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      151
      438
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      432
    Aihe