VAKUUTUSYHTIÖ POHJOLA

huijareita

niinpaljon huijaavat väkeä ettei mitään rajaa.
enemmän kirjoituksia esille mitä ne touhuaa että ihmiset tajuu mihin rahojaan pistävät.

13

1714

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wien on kaunis

      Oletko mielestäsi kärsinyt vääryyttä korvausasiassa, vai oletko peräti yrittänyt vedättää korvaussummaa ylöspäin? Vai ovatko yhtiön dekkarit penkoneet korvausvaateitasi. Eikö sinulle myönnetä vakuutuksia epämääräisten vahinkojen vuoksi? Kannattanee huomioida sellainen asia, että nyyisin kaikki vahingot menevät myös yhteisrekisterii, mistä kaikki yhtiöt voivat tarkistaa ne. Vapaaehtoisia vakuutuksia ei ole pakko myöntää. Vakuutusbisnes on bisnestä, siitä on jäätävä voittoja, joilla maksetaan työntekijöiden palkat ja osakkaiden osingot.

      Ai niin. Olen Pohjolassa korvauskäsittelijänä ja olen käräyttänyt erinäisiä huijareita. Me kokeneet ketut kyllä haistamme, milloin kaikki ei ole kohdallaan. Jo asiakkaan käytös puhelimessa on yksi merkki.

      Tuollaiset huitaisut vaativat perusteluita.

      • väsynnyt

        Moi, en ole kanssasi samaa mieltä tuosta asiasta, että jotka soittaa puhelimeen ja huutaa. Eiköhän se ole niin että kun mitta on täysi! Siitä se huutaminen johtuu! Itse olen joutunnut if-vakuutuksen kanssa tappelemaan ja nyt jo VIHAAN koko yhtiötä. Yhtä huijausta. Olemmekin lopettamassa yksi asia kerralaan ifissä. Se onkin paha kun rekistiröinti maksaa 10€ per. rekistiröinti. Mutta pikku hiljaa emme kuulu ifiin. IHANAA!


      • Poiju

        kun kaverit hävittää mopoja ja Tapiola maksaa jopa enemmän kuin mopo on maksanut itselle. Ei taida paljon poliiseja ja vakuutusdekkareita nämä näpertelyt kiinnostaa


      • Kaskuei
        Poiju kirjoitti:

        kun kaverit hävittää mopoja ja Tapiola maksaa jopa enemmän kuin mopo on maksanut itselle. Ei taida paljon poliiseja ja vakuutusdekkareita nämä näpertelyt kiinnostaa

        Joo niin kävi Laheski. Kaveri ajo kännissä skootterisa paskaks, eikä tieteskä saanu vakkarista mitää. Vaa eipä hätiä mitiä kaverilla oli samallaine skooppa ja kas kummaa sehän katos oudosti ja avaimetki oli hävinny sopivasti pari päivää aikasemmi. Ny on kännikaaharilla taas soiva peli ja toine ootteelee Tapsasta korvauksia kadonneen tilalle


    • kallis elämä....

      mitähän vuosikymmentä elettiin ko tää perhe laitto pohjolan *meneen*..siitä on jo aikaa
      ja kyllä kannatti vaihtaa.

      Mitään pörssi-yhtiöitä
      ylensäkkään kannata suosia.Suomal.ko tajuis pitää rahat *kotona*ja yritykset jotka muuttaa niille ei ulkomaille tukia ja ei oikeutta suomal.pörsseihin jne,tai käy ahneiksi ne unohdettas.Kenen varat riittää..kaikki hinataan ylös päin kaikki elinkulut.

      • pörssihai

        Luuletko todellakin, että keskinäisyys on enää samaa kuin sata vuotta sitten. Ei ole! Samalla tavalla nekin sijoittavat asiakkaidensa rahoja pörssiin kuin osakeyhtiötkin. Pohjolan omistaa muuten Osuuspankki, joten se siitä ulkomaisuudesta. IF on ulkomaisissa käsissä.

        Näyttää siltä, että keskinäinenkin yhtiö voi mennä konkurssiin, Tampereella meni jo erinäisiä vuosia sitten nurin Varma ja Helsingissä joitakin vuosia sitten ajautui Pohjolan syliin A-vakuutus, sekin keskinäinen.


      • pörssihai kirjoitti:

        Luuletko todellakin, että keskinäisyys on enää samaa kuin sata vuotta sitten. Ei ole! Samalla tavalla nekin sijoittavat asiakkaidensa rahoja pörssiin kuin osakeyhtiötkin. Pohjolan omistaa muuten Osuuspankki, joten se siitä ulkomaisuudesta. IF on ulkomaisissa käsissä.

        Näyttää siltä, että keskinäinenkin yhtiö voi mennä konkurssiin, Tampereella meni jo erinäisiä vuosia sitten nurin Varma ja Helsingissä joitakin vuosia sitten ajautui Pohjolan syliin A-vakuutus, sekin keskinäinen.

        Jos vakuutusyhtiö ei sijoittaisi asiakkaidensa vakuutumaksuja, se ei eläisi kuin päivän. Pörssiyhtiöihin sijoittaminen on nykyään viisainta sijoittamista.


    • Olen joskus joutunut asioimaan siellä korvausasioissa. Minulla ei ole ollut valittamista.

      • varaudu

        Hei, oletko ollut kolarissa, missä et itse ole syyllinen? Mutta joudut itse maksamaan viulut!!!!Tämä tapa on ainakin if-vakuutuksessa. Tappelen että saisin maksusitomuksen jalan hoitoon, aiheutui kun toinen osa puoli tulee kolmion takaa päälle.....Sai pienet sakot, ei muuta! Älä ihmeessä nuolaise, ennenkuin tipahtaa! Hyvää joulua, joka tapauksessa.If-vakuutus on huijausta!


    • ----------------

      rahan ahneita paskat .

      • Taitavat sanoa ehkä ne, jotka itse yrittävät huijata vakuutusyhtiöiltä.


      • Huh hellettä
        Erasmus kirjoitti:

        Taitavat sanoa ehkä ne, jotka itse yrittävät huijata vakuutusyhtiöiltä.

        vastaan pitävät ne, joiden huijausyritys on paljastunut.


    • tuomari!

      Huono vakuutusyhtiö tuo Pohjola.En kyllä vakuuta heillä enää mitään.Korvausten kanssa todella vaikeaa.Ihan sama,mutta kannattaa käyttää ihan mitä tahansa muuta yhtiötä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      719
      3124
    2. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      362
      2812
    3. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      67
      2623
    4. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      32
      2522
    5. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      2078
    6. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      1589
    7. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      1582
    8. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      49
      1569
    9. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      79
      1569
    10. Teit asiat lopulta niin

      Ettei meillä ole ikinä mitään mahdollisuuksia toisiimme.
      Ikävä
      57
      1469
    Aihe