Pajala

...

Millainen paikka Pajala on asustaa? Erityisesti Sauvakatu? Kuinka pitkä matka sieltä on keskustaan/ rautatieasemalle kävellen?

:)

7

2697

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      lisäksi.. Onko siinä Sauvakadulla linkkupysäkkiä, josta menis linkku Laurean ammattikorkeakoulun suunnalle/ lähettyville?

    • Pulpulpussi

      Pajala on paskapaikka, Pajala on suruinen, vietä siellä vaikka koko elo kusinen. (sävel puuhamaa-laulu).

    • pois muuttanut

      10-15min.reipasta kävelyä asemalta sinne kuluu.

      Muuten on ihan normaali asuinseutu,niinkuin

      muutkin vuokratalo alueet,kaikenlaisia asuk-

      kaita sinne mahtuu.Vaan talojen äänieristys

      minua kiusasi,ei ollut kiva herätä aamulla

      yläkerran asukkaan pissan lorinaan ja osallis-

      tua naapurin perheriitoihin pakko kuuntelulla.

      • ......

        itse en sauvakadulle muuttaisi... metelöivää kansaa siel...


    • mielipide Pajalasta

      Ihan riippuu missä talossa asuu Sauvakadulla, eroja on monia. Ja siitä onko talo VVO:n vai Mestariasuntojen. Meno on paljon rauhoittunut tässä menneinä vuosina.

      Asuntojen äänieristys vois ehkäpä olla parempi. Tarpeeks monta kertaa kun nukkuu, pari tuntii yössä, naapurien pippaloitten tai riitelyn takii, niin on siinä hermot pikkasen kireellä. Myöskin se että lapset huutaa siis pihalla klo. 7.00-24.00 välisen ajan ja se kaikki kuuluu asuntoihin.Ja siis tosiaan huutavat!! Muttä sehän on vaan normaalia elämää? Poliiseja käy, mutta niin ne käy muillakin asuinalueilla.

      Linja-auto pysäkkejä on heti neljä lähellä. Reippaalla kävelyllä 15 min keskustaan ja juna-asemalle. Palvelut suhtkoht lähellä. Lähempänäkin voisi tietty olla, mutta ainakin tulee liikuttuu, jos siis ei omista autoa.. Baariin kun lähtee niin voi ihan hyvin kävellä, kylmällä voi ottaa taksin vaikkapa. Yöllä kun palailee kotiin, niin hyvin ehtii jo matkalla selvitä vähäsen;)

      Itse tykkäsin asuu, (silloin kun asuin,) muutin joku aika sit pois.

      Toivottavasti vastauksesta oli jotain hyötyy? ;)

      • ...

        Millaisia eroja VVO:n ja Mestariasuntojen kämpissä sitten on? Olen ajatellut jotain niistä alkupään taloista jos niistä löytyis kämppä.


      • awerty

        Minkähänlainen ero mahtaa olla Mestariasuntojen ja VVO:n välillä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe