Teoria kokeesta

usein kysyttyä

Jos teoriakoe on muuten samanlainen, kuin autokoulun koneella suoritettu, mutta kuvakokeet ovat erilaisia, ja mukana saattaa olla muutama "kinkkinen" kohta, niin minkälaisia ovat ne "kinkkiset kohdat"? Paljonka on se aika niihin kysymyksiin, (10s ?) ja näkyykö ajankulu siinä sivussa?

Onko sanallisissa kysymyksissä paljonkin eroa, kun niissä autokoulun koneen harjoittelutehtävissä?

3

1025

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eikö ne autokoulussa yhtään valaise, mitä kokeessa pitää osata??

      Sulla on oppikirja, olet kuunnellut 20-tuntia teoriaa ja harjoitellut kenties netissä tai ainaskin koulun koneella.

      Lue kirja hyvin. Sieltä löytyy vastaukset jokaiseen kinkkiseenkin kysymykseen. Kuvaharjoittelu koulun koneella on samanlaista kuin kokeessakin. Poikkeuksena, että koululla ei tietenkään ole (onneksi) samoja kuvia, muutenhan ulkoaopiskelu olisi in.
      Aika on sama kuin koulun kokeessa.
      Jotkut koulut vaativat tietyn harjoittelumäärän ja tuloksen, ennenkuin tilaavat sulle teoriakokeen.
      Mutta taas ihmetyttää, että miks et kysy koulustasi!!!

      Siitähän sinä maksat.

      • ökjs

        Miksi tälläinen palsta on edes keksitty, jos täällä ei saa kysyä mitään? Kaiken, mitä täällä kysytään, tai keskustellaan, saa selville autokoulusta.

        Jos sinua häiritsee, että kysyin tälläistä asiaa, niin taidat olla vähän väärällä palstalla..


    • vaa

      Kylhän teoriakoe on melkein samanlainen kun autokoulussakin käyty esikirjallinen eli tietokoneella opiskelu.
      Jos tarkoitat sanallisilla kysymyksillä, teoriakysymyksiä eli niitä 200 kysymystä, niin opettele ne 200 kysymystä oikeine vastauksineen ulkoa niin ei ole ongelmaa.

      Ja noi liikennekuvat on suhtkoht samanlaisia kun ainakin mulla autokoulussa, mutta kannattaa olla tarkkana ja kattoo ne kuvat huolella.

      Liikennemerkki kysymykset on aika helppoja,mutta nehän nyt tulee käytyä läpi esikirjallisissa autokoulussa, mutta kannattaa opetella myös lisäkilvet ulkoa koska ainakin mulla teoriakokeessa niitä oli paljon liikennemerkkien yhteydessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      149
      1757
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1601
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      29
      1206
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      193
      1151
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      91
      1083
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      971
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      351
      933
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      809
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      781
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      776
    Aihe