http://www.iltalehti.fi/uutiset/200608034955303_uu.shtml
Joku saisi käydä paukuttamassa noita pentuja kyseisellä pölkyllä vähän päähän!
Joku saisi käydä paukuttamassa noita pentuja kyseisellä pölkyllä vähän päähän!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuota maailma on. Pojathan vain pitivät hauskaa!!!
Eivät he VARMASTI tienneet, että noinkin pahasti voi käydä. joten et voi heitä tuomita, kun et itsekään tajua kaikkien tekojesi seuraamuksia..
He halusivat nauttia aivan kuten sinäkin haluat nauttia autolla ajosta, ja maksaa mahdollisimman vähän siitä, samoin kuin kaikesta muustakin. Itse moisella itaruusajattelulla, missä ahneus on vallassaan, olet itse myös syypää kaikkeen pahaan, esim irtisanomisiin ja jopa maapallon luonnon tuhoutumiseen tukemalla meterialismista elämis mallia. et tietenkään halua myöntää sitä, koska se ei ole etujesi mukaista, koska sitten ei ole enää mitään kivaa tehdä sitä mistä ennen piti..
Pojat ovat syyttömiä siihen, mitä ns. uhrille kävi, aivan yhtä syyttömiä, kuin sinäkin olet kaikkeen mitä ymmärtämättäsi teet.
olisko sinusta sitten hauskaa jos itse ajaisit samaan ansaan! Mietippä sitä! Taitaisit kaivata omaa herätystä elämääsi..
jos jonkun tarvitsee herätä, olet se sinä itse.
Kuvittelet varmasti, ettet ikinä tee mitään pahaa ympäristöllesi, eikö niin? et suoraan etkä epäsuoraan.