Israel...

Israel aikoo tuhota koko Libanonin infrastruktuurin, mikäli Tel Aviviin kohdistuu minkäänlaista hyökkäystä Hizbollahin taholta.

Pitänee lähteä sitten sinne teitä tekemään, kun sissisota ajaa taas valitun kansan kymmeneksi vuodeksi haavojaan nuolemaan.

Lie tuolla paremmat liksatkin kuin täällä ja maaperä tientekoon optimaalisempaa...
5242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siis tarkottanee että koko Beirut tuhotaan. Johan alko Nasrallah lateleen että ei pommiteta jos Israel lopettaa. Beirutin tuhoaminen olis Libanonin tuho vähäksi aikaa. Eli on selkeesti varotettu mitä tapahtuu jos yksikään raketti osuu Tel Aviviin. Jos toi toteutuu mitä tekee Hizbollah sen jälkeen Libanonissa, alkaako se tekeen kunniallista työtö, jälleen rakentaan Libanonia.

Äänestä

Paljon vähäisempää on routiminen niillä kankailla.
Ei siitä tarvitse tienteossa välittää. Kantavaa kerrosta enimmäkseen, eristekerrosta ja pinnoitetta.

Millähän sen maalaisi? Puolikuita toiselle reunalle ja daavidintähteä toiselle.

Äänestä
  • Aloittaja

    Suurin ongelma siellä tienteossa lienee oikean kiviaineksen saanti kantaviin kerroksiin. Betonivaluna mahtavat suurimman osan teistään tehdä.

    Äänestä

Israelilla on vapaat kädet itse toimia miten tahtoo, ja rutinoita ei suvaita. Oivallinen media temppu tämäkin. kertoo säälimättä Israelin politiikasta, kuinka röyhkeitä he ovat. Juutalaisten toiminta ei ole mitään inhimillistä, järkevää, vaan täysin eläimellistä vallanhalua.

Äänestä
  • Aloittaja

    Israel uhittelee saadakseen Libanonin armeijan puolelleen Hizbollahia vastaan, mutta minusta tuntuu että on liian myöhäistä tuollaisen invaasion jälkeen, missä ei ole päätä eikä häntää.

    Israelia pelottaa lähettää maajoukkoja pommitettuihin kaupunkeihin, koska jokaisessa tönössä ja jokaisen kiven alla odottaa sissi pistin teroitettuna.

    Irakin tilanne näyttää esimerkkiä pienemmässä mittakaavassa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


old_profile_24353 kirjoitti:

Israel aikoo tuhota koko Libanonin infrastruktuurin, mikäli Tel Aviviin kohdistuu minkäänlaista hyökkäystä Hizbollahin taholta.

Pitänee lähteä sitten sinne teitä tekemään, kun sissisota ajaa taas valitun kansan kymmeneksi vuodeksi haavojaan nuolemaan.

Lie tuolla paremmat liksatkin kuin täällä ja maaperä tientekoon optimaalisempaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu