Toivon sotaa Karjalan vuoksi

Toivon että Suomi joskus saisi kerättyä rohkeutensa rippeet ja lähtisi asevoimin hakemaan Karjalaa takaisin. Suomi tarvitsee uusia sotaveteraaneja ja -invalideja, joita voimme sitten hyysätä vuosikymmeniä tässäkin sodassa häpeällisesti hävittyämme! Kunnon sotakorvaukset Venäjälle yhdistäisi kansaa ja nostaisi Suomen teollisuuden jälleen jaloilleen.
2164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kaikkea sitä näkee

Äänestä

Karjala sadaan takaisin rauhanomaisilla neuvotteluilla Venäjän kanssa.Ensin on vain satava Suomen kansan enemmistö kannattamaan Karjalan palautusta.

Suomen presidentti ja hallitus ei liikauta eväänsä Karjalan palautus neuvottelujen ehdottamiseksi Venäjän johdolle niin kauan,kun
pieni vähemmistö suomalaisista on kiinnostunut asiasta.

Kun saamme yli puolet suomalaisista kannattamaan
palautusneuvottelujen aloittamista Venäjän kanssa,
niin Suomen johdonkin on pakko reagoida.
Mikään hallitus ei voi sivuttaa kansan enemmistön tahtoa olankohautuksella,koska siitä seuraisi hallituspuolueille tappio seuraavissa vaaleissa.

ELI TÄRKEINTÄ ON SAADA SUOMALAISTEN ENEMMISTÖ KANNATTAMAAN SITÄ, ETTÄ VENÄJÄN KANSSA ALETAAN NEUVOTELLA KARJALAN PALAUTUKSESTA.

SE SAA LIIKETTÄ SUOMEN POLIITTISEEN JOHTOON JA NEUVOTTELUT ALOITETAAN.

VENÄJÄKIN VOI VIELÄ YLIMIELISESTI TORJUA NEUVOTTELUT KARJALAN PALAUTUKSESTA,KUN SE TIETÄÄ, ETTÄ ENEMMISTÖ SUOMALAISISTA EI KANNATA NEUVOTTELUJEN ALOITTAMISTA JA SUOMEN JOHDON EI SIKSI TARVITSE TEHDÄ MITÄÄN ALOITETTA ASIASSA.

MUTTA KAIKKI MUUTTUU,KUN SAAMME ENEMMISTÖN TUEN TAAKSEMME.SIKSI MINÄ KIRJOITTELEN KARJALASTA TÄLLE SIVULLE

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Jermu kirjoitti:

Toivon että Suomi joskus saisi kerättyä rohkeutensa rippeet ja lähtisi asevoimin hakemaan Karjalaa takaisin. Suomi tarvitsee uusia sotaveteraaneja ja -invalideja, joita voimme sitten hyysätä vuosikymmeniä tässäkin sodassa häpeällisesti hävittyämme! Kunnon sotakorvaukset Venäjälle yhdistäisi kansaa ja nostaisi Suomen teollisuuden jälleen jaloilleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu