Suomipolkasta tuli nettihitti

Iltasanomat etusivunjuttu Suomipolkasta nettihitti,onkohan sitten tuo mikälie Eevan polkka tarpeeksi edustava Suomi kuvalle?
Antaa vaan minun mielestä ulkomailla suomesta hieman junttimaisen vaikutelman.
5293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sinä itsesikin määritit juntiksi mitä olet?
sinulla on varmaan kuva, millaisen suomalaisen pitää olla. Jos nyt vain keskittyisit siihen,että itse tietäisit mitä itse olet.

Äänestä
  • mut ois varmaan suomella edustavampiakin musiikkikappaleita joita viedä maailmalle,kun tuo. no jotkut voi tykätä siitä mutta minä en.

    Äänestä

  • mielipide1 kirjoitti:

    mut ois varmaan suomella edustavampiakin musiikkikappaleita joita viedä maailmalle,kun tuo. no jotkut voi tykätä siitä mutta minä en.

    Ei tuota polkkaa ole ulkomaille viety. Sen on ulkomaalaiset Suomesta hakenu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


lehden luin kirjoitti:

Iltasanomat etusivunjuttu Suomipolkasta nettihitti,onkohan sitten tuo mikälie Eevan polkka tarpeeksi edustava Suomi kuvalle?
Antaa vaan minun mielestä ulkomailla suomesta hieman junttimaisen vaikutelman.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu