Olin eilen töissä linja-autoa ajamassa, kun auton etuovi hajosi. Se ei meinannut enää pysyä auki, joten tilasin uuden auton. Linja meni varikon läheltä, joten sait ohjeet mennä sitä kautta päätteelle ja vaihtaa autoa.
Vähän ennen varikkoa oli poliisin maija poikittain tiellä vilkut päällä: Oli kolari ja tie oli laitettu tukkoon. Piti siis kierrellä toista reittiä.
Tottakai myöhästyin näiden em. tekijöiden takia lähtöajastani noin 4 minuuttia, mikä ei tietenkään ole paljon. Onneksi työpäivä oli päättymässä ja kuskinvaihto oli edessä.
Eräs uusi matkustaja, joka ei voinut tietää em. tapahtumista, kyseli minulta myöhästymisestä. Sanoin, että oli kolari ja piti vaihtaa autoa. Sitten hän kysyi, koska auto on pysäkillä, joka on vähän keskustan jälkeen. Vastasin arvioajan ja sanoin, että kuskia pitää vielä vaihtaa keskustassa.
Matkustaja varmaan ajatteli päässään yksi yksi: Kolari, auton vaihto ja kuskin vaihto. Onkohan tämä kuljettaja hieman ottanut vai onko ajanut jonkun päälle :D.
Sanoin hassusti matkustajalle
4
1252
Vastaukset
- ååååå
no oliko se kuski ottanu?
- dösämään
Juu, olin kännissä kuin käki! Vetelin vielä kirkasta samalla kun tämä naisihminen kyseli myöhästymisen syistä. Sitten pieraisin kitkerän rikin hajuisen pierun ja totesin: "On she hyvä kun tulee uusi khuski, niin phääsen pa*****alle"
Arvaapa oliko ottanut? No ei ollut. - EDES EDES
dösämään kirjoitti:
Juu, olin kännissä kuin käki! Vetelin vielä kirkasta samalla kun tämä naisihminen kyseli myöhästymisen syistä. Sitten pieraisin kitkerän rikin hajuisen pierun ja totesin: "On she hyvä kun tulee uusi khuski, niin phääsen pa*****alle"
Arvaapa oliko ottanut? No ei ollut.RIPULIPASKA PYÖRÄILYHOUSUIHIN????
- dösämään
EDES EDES kirjoitti:
RIPULIPASKA PYÖRÄILYHOUSUIHIN????
Valitettavasti meillä tässä firmassa edellytetään, että käyttää talon antamia työvaatteita. Ikävä kyllä pyöräilyshortsit eivät kuulu valikoimaan, eikä näin ollen ripulikakkoja tullut pyöräilyshortsehin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585030
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544552Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1214472Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2881582- 2281298
- 811291
- 681245
- 305988
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50810