Suoraa puhetta kiertelemättä

Lähi-idän tilanteen takia juutalais, muslimi, nimikristityt, aidotkristityt välinen mediasota alkanut täälläkin suomi24:sella.( Olen jo myös useaan paikkaan 9 kk aikana tilanteesta informoinut…lähinnä Helsingin suuntaan)

5 vuotta täällä olleena totean että ylivoimaisesti eniten Juutalais vihasävyiset viestit sallitaan olla ja islam kriittinen poistatetaan organisoidulla öljyrahalla.

Gohar, shia sheriffi on "yleistä islamista" palstalla jo Suomessa ällistyttävää!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1000000000000010&subcat=2560
Sananvapaus olematonta ja islam kritiikki poistetaan ällistyttävän nopeasti ja valheelliset selitykset tulevat automaattisesti taqiahia tyyliin shia sheriffiltä ja shia” valvoja kavereilta. Shia koulutus mainokset ovat laittomia Suomessa koska moskeijoissa tapahtuu laittomuuksia ja uskonnon vapautta käytetään törkeästi hyväkseen islaamin Suomen ”valloituksessa” joka tulee epäonnistumaan. (mm. koraanin 5:60 on sairasta itse saatanasta lähtöisin olevaa.)

Varoitan omaa e-mailia käyttämästä koska islam on myös häikäilemätön julma humaani uskonto kafiireille, ateisteille, väärä-uskoisille. Gohar pyytää aina kahdenkeskiseen e-maili keskusteluun koska islamista ei voi tunnetusti avoimesti keskustella ainakaan totuuden mukaisesti…

(P.S sähköpostia saa laittaa osoitteeseen; [email protected] (kysymykset/palautteet palstasta tänne kiitos mieluummin kuin palstalle,jookos?) Tämä Goharin teksti perustui taqiahiaan…

("Vaaran aikoina muslimien velvollisuus on salata uskonsa ja tarkoitusperänsä. Jihadin tavoin tämä käytäntö nimeltä taqiya (arab. 'tarkoituksen pyhittämä petollisuus', ’mukautuminen’) kuuluu kiinteänä osana islamiin, ja sitä harjoitetaan alueilla, joissa muslimit eivät ole vielä tarpeeksi vahvoja noustakseen valtaan (esim. Euroopassa)."

Koraani käskee yksiselitteisesti muslimeja: "Älkää ottako juutalaisia ja kristittyjä ystäviksenne" (5:51). Koraanin mukaan "uskottomat ovat epäpuhtaita" (9:28), ja se kieltää pitämästä näitä ystävinä, vaikka nämä olisivat isiä tai veljiä (3:28, 9:23). Koraani kehottaa olemaan tottelematon uskottomia kohtaan ja "kamppailemaan kovasti heitä vastaan" (25:52): "Kamppaile uskottomia ja teeskentelijöitä vastaan ja ole heille ankara, sillä he saavat sijansa Helvetissä, ja se vasta on huono määränpää!" (66:9) "Taistelkaa heitä vastaan, kunnes he maksavat nöyrinä veronsa" (9:29). "Taistelkaa uskottomia vastaan [...], vangitkaa ja saartakaa heidät ja väijykää heitä kaikkialla" (9:5) ja "surmatkaa heidät, missä heitä kohtaattekin" (2:191).
Koraanin mukaan islamin päämääränä on kaikkien muiden uskontojen täydellinen hävittäminen Maan päältä
Sivistyneissä kulttuureissa pidetään uskonnon- ja omatunnonvapautta ja yleensäkin moniarvoisuutta tärkeänä asiana. Koraani sitä vastoin kehottaa muslimeja taistelemaan uskottomia vastaan, kunnes muita uskontoja ei ole kuin islam (2:193) ja "kunnes epäjumalia ei enää palvota, vaan yksin Jumalaa" (8:39). Tämä tarkoittaa kaikkien muiden uskontojen ja ateismin täydellistä hävittämistä Maan päältä. Jonkinasteista yhteenkuuluvuutta muslimit voivat toki tuntea juutalaisuutta ja kristinuskoa kohtaan, sillä näissä kaikissa ajatellaan palvottavan yhtä ja samaa luoja-jumalaa.
Koraani luo jyrkän vastakkainasettelun muslimien ja ei-muslimien välille
Kuinka Koraani sitten motivoi muslimeja taistelemaan vääräuskoisia vastaan? Ensinnäkin se luo äärimmäisen vastenmielisen viholliskuvan esittelemällä niitä kauheuksia, jotka vääräuskoisia odottavat. Näiden kauhukuvausten tehtävänä on luonnollisesti samalla pelotella muslimeja, jotta nämä eivät luopuisi islamista.



Kaikki tämä laittomuus tapahtuu Suomalaiset silmienne edessä! Suvaitaan ja suvaitaan... Kuinkahan kauan Suomi neitomme kestää rappiotilaa? Ei montaa vuotta enää!

---

Suomi24:sen yleistä islamista palstalta arkistoitu, laiton mainos 21.7.06:

Perusteluna mm. http://www.islamopas.net http://www.trakut.com/tuotteet/traktaatit/suomi/allahillaeiollutpoikaa/
5 islamin petosta: http://members.surfeu.fi/reinosav/lipkin.htm

---SUOMESSAKO SALLITTUA VALHEEN OPETUSTA?---VOI HUUTO POLITIIKOILLE JA LAKIEN TEKIJÖILLE!---TUOMARIT IRVIKUVINA TOTUUDEN PUOLUSTAMISESSA LOOSEISSAAN?---SUVAITAANKO KAIKKI SUVAITSEVAISUUDEN HUUMASSA?---LÖYTYYKÖ SUOMESSA NIINIVEN KALTAISTA KATUMUSTA?---

---

Imaami Sadegh (RA) oppineiden koulutus

Aloitan lokakuussa 2006 Helsingissä suomenkielisen Islamin oppineiden koulutuksen (sheikh). Kaikki opetus on opiskelijalle maksutonta. Erityisiä pääsyvaatimuksia ei ole - opiskelijat hyväksytään haastattelun perusteella.

Oppiaineita ovat mm.

Islamin:
- historia
- hädithien tulkinta
- Koraanin selitys
- logiikka
- filosofia
- feqh (lakioppi)
- Usul feqh (lain tulkinta)
- jne.

Kursseille voivat osallistua miehet ja naiset.

Koulutus järjestetään Helsingissä ja tunteja on joka arkipäivä 2 - 3 tuntia. Kesäaikaisin kursseja ei järjestetä.

Valmistuminen koulutuksesta kestää noin 3 - 5 vuotta riippuen oppiaineista ja opiskelijasta. Tietyn kurssimäärän suorittaneet miehet saavat käyttää sheikh-arvonimeä ja saavat valmistumislahjaksi sheikhin asun. Naiset saavat käyttää sheikhe-arvonimeä ja hekin voivat opettaa Islamia muille.

Valmistumisen jälkeen voi jatkaa syventäviä opintoja 5 - 15 vuotta riippuen valituista aineista ja opiskelijasta.

Ilmoittautuminen:
Sekä koulutukseen osallistuvien että osaan kursseista osallistuvien tulee ilmoittautua alla olevaan s-postiin elokuun 2006 loppuun mennessä. Haastattelen kaikki kiinnostuneet, ja ensimmäiset kurssit alkavat lokakuussa 2006, jos Jumala suo.

Myös koulutuksesta kiinnostuneet vierailijat ovat tervetulleita tutustumaan, jos ilmoittautuvat minulle etukäteen.

Lisätietoja oppiaineista, kursseista ja kurssivaatimuksista saa minulta lähettämällä tiedustelun yhteistietoineen allamainittuun sähköpostiin:

[email protected]

Suomen Shiiamuslimit
uskonnollinen yhdyskunta

http://www.suomenshiiamuslimit.org/phpBB2/viewtopic.php?t=5012



Allahin tahdon maanpäällinen tulkitsija. Imaami Ajatolla Ruhollah Khomein. Seuraava puhe pidettiin 12.12.1984 Qomissa, islamin pyhässä kaupungissa (Iranissa). Konferenssissa jossa oli läsnä 30 islamilaisen maan edustajat, tapahtuma ajoittui profeetta Muhammedin syntymäpäiväksi, ja se sekä radioitiin että televisioitiin, seuraavassa osa puheesta.
Jos sallitaan uskomattomien (infidels) jatkaa osaansa Maan (planeettamme) tuhoamisessa, tulee heidän moraalinen rangaistuksensa, joka heitä vähitellen kohtaa, vielä pahemmaksi. Jos me sen sijaan surmaamme uskomattomat, pysäyttääksemme heidän aktiviteettinsa, teemme heille itse asiassa palveluksen. Sillä siten heidän lopullinen rangaistuksensa (helvetissä) tulee lievemmäksi.
Se, että sallitaan uskomattomien elää, on samaa kuin että hyväksyy heidän toimintansa. Se, että surmaa heidät, merkitsee samaa kuin että Allahin – Luojan käskystä suorittaa kirurgisen toimenpiteen.
He jotka seuraavat Koraanin lakia, tietävät että meidän tulee totella Qissasin sääntöjä ja että meidän tulee tappaa. Sota on siunaus ihmiskunnalle ja maailmalle. Allah itse kehottaa miehiä lähtemään sotaan ja tappamaan. Koraani sanoo: Menkää ja taistelkaa kunnes kaikki korruptio ja tottelemattomuus jumalaista lakia kohtaan on hävitetty.
Ne sodat, joita profeetta – siunattu olkoon hänen sielunsa – kävi uskomattomia vastaan, olivat jumalallisia lahjoja ihmiskunnalle. Sen jälkeen kun olemme saaneet voiton tässä sodassa ( Irakia vastaan) tulemme käymään muita sotia ja taisteluja. Sillä tämä sota ei vielä riitä. Meidän tulee jatkaa taistelemista kunnes kaikki mädännäisyys ja tottelemattomuus islamin lakeja vastaan on loppunut koko maailmassa. Koraani sanoo: Sota – sota, kunnes voitto on saavutettu. Uskonto ilman sotaa on typistetty uskonto. Mikäli Isa – (Jeesus) - Allah Hänen sieluansa siunatkoon – olisi saanut elää hieman kauemmin, olisi Hänkin tarttunut miekkaan kuten Musa (Mooses) teki aikaisemmin. Ne hovi-mullahit jotka väittävät että sota on vastoin pyhän kirjamme lakeja ovat islamin vihollisia. Mutta Allah olkoon ylistetty, nuoret soturimme tottelevat hänen käskyjään ja lähtevät taistelemaan. He tietävät että uskomattomien tappaminen on ihmisen (siis muslimin) kaikkein jaloin tehtävä Allahin palveluksessa.

=

Miten kafiirin eli vääräuskoisen käy jos ei islamiin käänny? Jos kysyt asianomaisilta itseltään, he käyttävät taqiahiaa ja sanovat; Ei mitenkään koska islam on ”rauhan” uskonto mukamas.

Tosiasiassa taqiahia sallii vääräuskoisille valehtelun kun islaamia vain saadaan vietyä maailman ainoaksi humaaniksi uskonnoksi. Näin koraani opettaa ja se tarkoittaa pääosin kamalaa loppua kafiireille.

Näiden viestien sensuroijien tulisi tutustua islaamin 2 kasvoihin… On taqiaqhian kasvot ja sitten ne toiset jotka ovat humaania vihaa ja sotaisuutta täynnä. He haluvat tuhota Juutalaiset (koran 5:60) kokonaan ja aidot Kristityt (max. 10% kristityistä, loput 90% ovat nimikristittyjä) siinä ohessa… No onhan kautta historian aikojen aitoja Kristittyjä Juutalaisten ohessa vainottu…mm. roomalaisten ja katolilaisten toimesta nyttemmin vapaamuurarien, illuminaattien, poliitikkojen ja kaikkien niiden toimesta jotka vastoin Paavalin roomalaiskirjettä 1 elävät!
http://www.koivuniemi.com/cgi-bin/raamattuhaku?kirjat=roo&hakuehto=1

Aidon Jumalan ja pojan Jeshuan vastustajat kieltävät kaiken pahuutensa ja vieläpä syyttävät ja pilkkaavat globaalisesti piskuista joukkoa, aidosti Sanan mukaisesti eläviä jopa vainoten heidän henkeään 2000 luvulla! Tätä tapahtuu globaalisesti paljon. (10-90% suhde sopii myös varmaan Juutalaisiin ja moniin lohkoihin ja lahkoihin. 10%:senttia juutalaisista elää mm. messiaanisesti, 10%:senttia kristityistä aidosti Kristillisesti eli siten kun Jeshua Kristus Nasaretilainen on Sanassaan kehoittanut jne.)

Imaami Sadegh opetus ohjelma on jo kaikenhuippu ja tästä välinpitämättömästä liberaali suvaitsevasta toiminnasta saavat Suomen poliittiset päättäjät maksaa kalliin hinnan.

Nyt on adressin paikka laittoman mainonnan johdosta Suomen johdolle… Suomalaisten kaiken suvaitsevaa suvaitsevaisuutta käytetään väärin hyväkseen.

Laiton shia koulutus olisi lopetettava Suomessa pikimmiten! Ja se on varmasti laitonta siinä kohtaa kun hallitus tajuaa sisäisesti mitä moskeijoissa tapahtuu!

---

Palestiinalainen ex-terroristi puhuu suunsa puhtaaksi!! Video CNN haastatteluun:

http://www.shoebat.com/media/walidmovie801_1.wmv?PHPSESSID=fe146886aac9be42646053511c5c76b8

Walid Shoebat sanoo suoraan mistä lähi-idässä on kyse: Moskeijoista. Moskeijoissa opetetaan vihaa ja rasismia länttä ja Israelia vastaan. Tätä tapahtuu kaikkialla maailmassa. Katso haastattelu! kestää hetken latautua, noin 8 minuutin video

---

Teen tätä sen takia että Suomen johdon silmät aukenisivat uudelle liitolle Raamatussa sekä Jeshuan/Jeesuksen Kristuksen Nasaretilaisen evankeliumille (Johanneksen evank. 3) koska synninmitta on nyt täynnä. Niinive katui tekojaan mutta katuuko Suomi?

T: Sherwood-Mediat-EJsvP
Palvelijoista vähäisin
http://galleria.suomi24.fi/Jeshua_morsiusseurakunta
Kaikkia tekstejä saa vapaasti käyttää kunhan Jeshua/Jeesus sovintoverineen korotetaan!

Ette saa muuta merkkiä enää!
http://www.koivuniemi.com/cgi-bin/raamattuhaku?kirjat=kr&hakuehto=joonaan merkki

Joona:
3:2 "Nouse ja mene Niiniveen, siihen suureen kaupunkiin, ja saarnaa sille se saarna, minkä minä sinulle puhun."
3:3 Niin Joona nousi ja meni Niiniveen Herran sanan mukaan. Ja Niinive oli suuri kaupunki Jumalan edessä: kolme päivänmatkaa.
3:4 Ja Joona käveli kaupungissa aluksi yhden päivänmatkan ja saarnasi sanoen: "Vielä neljäkymmentä päivää, ja Niinive hävitetään."
3:5 Niin Niiniven miehet uskoivat Jumalaan, kuuluttivat paaston ja pukeutuivat säkkeihin, niin suuret kuin pienet.
3:6 Ja kun tieto tästä tuli Niiniven kuninkaalle, nousi hän valtaistuimeltaan, riisui yltään vaippansa, verhoutui säkkiin ja istui tuhkaan.
3:7 Ja hän huudatti Niinivessä: "Kuninkaan ja hänen ylimystensä määräys kuuluu: Älkööt ihmiset älköötkä eläimet - raavaat ja lampaat - maistako mitään, käykö laitumella tai vettä juoko.
3:8 Verhoutukoot ihmiset ja eläimet säkkeihin, huutakoot väkevästi Jumalaa ja kääntykööt itsekukin pois pahalta tieltänsä sekä väkivallasta, mikä heidän käsiänsä tahraa.
3:9 Ehkäpä Jumala jälleen katuu ja kääntyy vihansa hehkusta, niin ettemme huku."
3:10 Kun Jumala näki heidän tekonsa, että he kääntyivät pois pahalta tieltänsä, niin Jumala katui sitä pahaa, minkä hän oli sanonut tekevänsä heille, eikä tehnyt sitä.
2307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin. on kyllä minullekin aika sekeää tuo koraanin opetus kun sitä olen hiukan selaillut.

Mutta onneksi on rakkauden herra jeesus kristus. Sillä jokainen joka huutaa hänen nimeäänsä pelastuu. Jeesus on voittanut perkeleen ristillä golgatalla, ja ottanut kaikki ihmiskunnan synnit omaksi syykseensä. Jokainen joka häneen turvaa pelastuu. Hassua ettei moni ihminen oikein ymmärrä """mikä ero""" raamatun opin kanssa muihin esim. koraaniin on. Jeesushan sanoi rakasta lähimmäistäsi, mutta myös vihollista. Tätä oppia ei mikään muu kirja anna.


Toki ymmärrän että vihollista on vaikea rakastaa, mutta kun herra on tullut sydämeesi, niin sekin tulee helpommaksi.


Jeesus on tie totuus ja elämä.



Terv: yksi helluntalainen mies.

Äänestä
  • Olen vuodesta 2001 asti täällä palstoilla ollut....
    Ja tasan tarkkaan tiedän mihin liberaali humaani vapaamielisyys on Suomen neitoa vienyt ja en valehtele!

    Kritiikkiä olen saanut ja kun tähän hengelliseen työhön olen lähtenyt sen myös kestän. Olen vajaasta kymmenestä sefusta jo tehnyt aikoja sitten valituksen enirolle ja mm. supolle on tiedotteita lähtenyt. Yleistä islamista palstan toiminta on ollut aiemmin huomattavan paljon tehokkaampaa mitä tulee islaamin leviämiseen taqiahioineen päivineen. (Väärä-uskoisille sallittua valehtelemista jopa palkittavaa sellaista…)

    Onneksi nyt Suomalaiset ovat heränneet! Se on nyt tietysti hieman surullista koska Suomen n. 85%:tin osuus kansasta on nimikristittyjä ja hekin useimmat "sotivat" minun tekstejäni vastaan. Useimmat heistä ovat median sokaisemia ja luulevat globaalisen ekumenian ja kaiken suvaitsevan suvaitsevaisuuden olevan se oikea tie... Näistä nimikristityistä sitten vain n. 5-10%:a on aidon Uskon löytänyt Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumalasta ja lihaksi tulleesta Jeshuasta/Jeesuksesta Kristuksesta Nasaretilaisesta sovintoverineen...loput ovat kiinni mikä missäkin lohkossa ja lahkossa joita maailmalla on yli 4000 kpl eri uskontojen, erilaisten saatanan eksytystenkin muodoissa...

    Olen aikoja sitten sanonut että olen valmis Suomen oikeuteen asti menemään totuuden puolesta joka on Jeshua/Jeesus! En pelkää pätkääkään maailman alkeisvoimia ja perinnäissääntöjä koska minun Herrani on Jeshua! ( Hebrean arameaksi Herramme nimi oikein Suomeksi lausuttuna)

    Olen yhteiskunnan sääntöjä noudattanut kuuliaisesti ja en todellakaan provoile, puhun asioista joista Suomessa ei kirkko eikä hallitus enää puhu koska synti on valloittanut hyvinkin pitkälti nämä instanssit. Vapaamuurarius/illuminaatit on iso ongelma myös. http://cuttingedgefinland.tripod.com/cef1874.html Umj on jo käynnistynyt. Haluan herätellä sinua Suomalainen joka olet kansaa jolla on selkärankaa kuten oli Niiniven kansallakin Joonan saarnan vaikutuksesta. Olen sanonut että olen huutavan ääni Porin erämaassa...lupauduin olla pois Porin palstalta koska ei kukaan kotikaupungissaan....;) Antaa wicca sefun Porissa häärätä! Ollaan nyt sitten huutavan äänenä suomi24:sella mm. islamin taqiahia palstalla.

    Kaiken tämän kertomani voin todistaa...kovalevyni on täynnä todisteita että saatana hyökkää Suomeen parhaillaan monella eri tavalla. Taqiahia on vain yksi monista suunnitelmista, on wiccaa, satanismia, saatanan palvontaa, liberaali suvaitsevaisuus, eu, yli 4000 kpl uskontoja, lohkoja ja lahkoja, ahneus, kateus, viha etc.

    Täten todistan lukijani että Jeshua on minun Herrani ja Hän on armossaan sovittanut sovintoverellään kaikki syntini ja jopa sinunkin jos haluat sen Uskon kautta vastaanottaa... Uskonnot eivät sinun sieluasi pelasta vaan USKO!
    En pidä itseäni fundamentalistina paitsi jos se tarkoittaa sitä että totuudessa haluaa pysyä kiinni. (Ja tämä totuus rakastaa jopa vihollistaankin...)

    JESHUAN ohjeet… http://www.koivuniemi.com/cgi-bin/raamattuhaku?kirjat=mat&hakuehto=5

    † † † Olen satoja kertoja kertonut että arabi ihmiset ovat Jumalalle rakkaita... en ole siis rasisti. Minulla on tuttuja arabeja...kristittyjä ja muslimeitakin. Islam nyt vain on allah (1 / 360:sta) kuu jumalineen huumani luomus...tutkikaa itse historia, kirjoituksia...totuus on vielä hetken löydettävissä.

    Minä tiedän mitä kirjoitan ja sanon etten valhettele! Ihmiselle on annettu valinnan vapaus...se on kylläkin tosiasia! Joten kerron vain totuutta, en ole evankelista siinä mielessä mutta en voi hyväksyä myöskään taqiahian Suomeen vyöryä ja siksi olen islam palstalla.

    Porissa 21.04.06 Kunnioittaen kaikkia lukijoita EJsvP
    Valheet pois seuloen... Amen

    Siunausta kaikille, varsinkin oksille ja oksastetuille!

    LÄHITULEVAISUUDEN ASIOISTA!: http://www.biible.org/profetioita/mettanen.html

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Moskeijat=taqiahia vaara kirjoitti:

Lähi-idän tilanteen takia juutalais, muslimi, nimikristityt, aidotkristityt välinen mediasota alkanut täälläkin suomi24:sella.( Olen jo myös useaan paikkaan 9 kk aikana tilanteesta informoinut…lähinnä Helsingin suuntaan)

5 vuotta täällä olleena totean että ylivoimaisesti eniten Juutalais vihasävyiset viestit sallitaan olla ja islam kriittinen poistatetaan organisoidulla öljyrahalla.

Gohar, shia sheriffi on "yleistä islamista" palstalla jo Suomessa ällistyttävää!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1000000000000010&subcat=2560
Sananvapaus olematonta ja islam kritiikki poistetaan ällistyttävän nopeasti ja valheelliset selitykset tulevat automaattisesti taqiahia tyyliin shia sheriffiltä ja shia” valvoja kavereilta. Shia koulutus mainokset ovat laittomia Suomessa koska moskeijoissa tapahtuu laittomuuksia ja uskonnon vapautta käytetään törkeästi hyväkseen islaamin Suomen ”valloituksessa” joka tulee epäonnistumaan. (mm. koraanin 5:60 on sairasta itse saatanasta lähtöisin olevaa.)

Varoitan omaa e-mailia käyttämästä koska islam on myös häikäilemätön julma humaani uskonto kafiireille, ateisteille, väärä-uskoisille. Gohar pyytää aina kahdenkeskiseen e-maili keskusteluun koska islamista ei voi tunnetusti avoimesti keskustella ainakaan totuuden mukaisesti…

(P.S sähköpostia saa laittaa osoitteeseen; [email protected] (kysymykset/palautteet palstasta tänne kiitos mieluummin kuin palstalle,jookos?) Tämä Goharin teksti perustui taqiahiaan…

("Vaaran aikoina muslimien velvollisuus on salata uskonsa ja tarkoitusperänsä. Jihadin tavoin tämä käytäntö nimeltä taqiya (arab. 'tarkoituksen pyhittämä petollisuus', ’mukautuminen’) kuuluu kiinteänä osana islamiin, ja sitä harjoitetaan alueilla, joissa muslimit eivät ole vielä tarpeeksi vahvoja noustakseen valtaan (esim. Euroopassa)."

Koraani käskee yksiselitteisesti muslimeja: "Älkää ottako juutalaisia ja kristittyjä ystäviksenne" (5:51). Koraanin mukaan "uskottomat ovat epäpuhtaita" (9:28), ja se kieltää pitämästä näitä ystävinä, vaikka nämä olisivat isiä tai veljiä (3:28, 9:23). Koraani kehottaa olemaan tottelematon uskottomia kohtaan ja "kamppailemaan kovasti heitä vastaan" (25:52): "Kamppaile uskottomia ja teeskentelijöitä vastaan ja ole heille ankara, sillä he saavat sijansa Helvetissä, ja se vasta on huono määränpää!" (66:9) "Taistelkaa heitä vastaan, kunnes he maksavat nöyrinä veronsa" (9:29). "Taistelkaa uskottomia vastaan [...], vangitkaa ja saartakaa heidät ja väijykää heitä kaikkialla" (9:5) ja "surmatkaa heidät, missä heitä kohtaattekin" (2:191).
Koraanin mukaan islamin päämääränä on kaikkien muiden uskontojen täydellinen hävittäminen Maan päältä
Sivistyneissä kulttuureissa pidetään uskonnon- ja omatunnonvapautta ja yleensäkin moniarvoisuutta tärkeänä asiana. Koraani sitä vastoin kehottaa muslimeja taistelemaan uskottomia vastaan, kunnes muita uskontoja ei ole kuin islam (2:193) ja "kunnes epäjumalia ei enää palvota, vaan yksin Jumalaa" (8:39). Tämä tarkoittaa kaikkien muiden uskontojen ja ateismin täydellistä hävittämistä Maan päältä. Jonkinasteista yhteenkuuluvuutta muslimit voivat toki tuntea juutalaisuutta ja kristinuskoa kohtaan, sillä näissä kaikissa ajatellaan palvottavan yhtä ja samaa luoja-jumalaa.
Koraani luo jyrkän vastakkainasettelun muslimien ja ei-muslimien välille
Kuinka Koraani sitten motivoi muslimeja taistelemaan vääräuskoisia vastaan? Ensinnäkin se luo äärimmäisen vastenmielisen viholliskuvan esittelemällä niitä kauheuksia, jotka vääräuskoisia odottavat. Näiden kauhukuvausten tehtävänä on luonnollisesti samalla pelotella muslimeja, jotta nämä eivät luopuisi islamista.



Kaikki tämä laittomuus tapahtuu Suomalaiset silmienne edessä! Suvaitaan ja suvaitaan... Kuinkahan kauan Suomi neitomme kestää rappiotilaa? Ei montaa vuotta enää!

---

Suomi24:sen yleistä islamista palstalta arkistoitu, laiton mainos 21.7.06:

Perusteluna mm. http://www.islamopas.net http://www.trakut.com/tuotteet/traktaatit/suomi/allahillaeiollutpoikaa/
5 islamin petosta: http://members.surfeu.fi/reinosav/lipkin.htm

---SUOMESSAKO SALLITTUA VALHEEN OPETUSTA?---VOI HUUTO POLITIIKOILLE JA LAKIEN TEKIJÖILLE!---TUOMARIT IRVIKUVINA TOTUUDEN PUOLUSTAMISESSA LOOSEISSAAN?---SUVAITAANKO KAIKKI SUVAITSEVAISUUDEN HUUMASSA?---LÖYTYYKÖ SUOMESSA NIINIVEN KALTAISTA KATUMUSTA?---

---

Imaami Sadegh (RA) oppineiden koulutus

Aloitan lokakuussa 2006 Helsingissä suomenkielisen Islamin oppineiden koulutuksen (sheikh). Kaikki opetus on opiskelijalle maksutonta. Erityisiä pääsyvaatimuksia ei ole - opiskelijat hyväksytään haastattelun perusteella.

Oppiaineita ovat mm.

Islamin:
- historia
- hädithien tulkinta
- Koraanin selitys
- logiikka
- filosofia
- feqh (lakioppi)
- Usul feqh (lain tulkinta)
- jne.

Kursseille voivat osallistua miehet ja naiset.

Koulutus järjestetään Helsingissä ja tunteja on joka arkipäivä 2 - 3 tuntia. Kesäaikaisin kursseja ei järjestetä.

Valmistuminen koulutuksesta kestää noin 3 - 5 vuotta riippuen oppiaineista ja opiskelijasta. Tietyn kurssimäärän suorittaneet miehet saavat käyttää sheikh-arvonimeä ja saavat valmistumislahjaksi sheikhin asun. Naiset saavat käyttää sheikhe-arvonimeä ja hekin voivat opettaa Islamia muille.

Valmistumisen jälkeen voi jatkaa syventäviä opintoja 5 - 15 vuotta riippuen valituista aineista ja opiskelijasta.

Ilmoittautuminen:
Sekä koulutukseen osallistuvien että osaan kursseista osallistuvien tulee ilmoittautua alla olevaan s-postiin elokuun 2006 loppuun mennessä. Haastattelen kaikki kiinnostuneet, ja ensimmäiset kurssit alkavat lokakuussa 2006, jos Jumala suo.

Myös koulutuksesta kiinnostuneet vierailijat ovat tervetulleita tutustumaan, jos ilmoittautuvat minulle etukäteen.

Lisätietoja oppiaineista, kursseista ja kurssivaatimuksista saa minulta lähettämällä tiedustelun yhteistietoineen allamainittuun sähköpostiin:

[email protected]

Suomen Shiiamuslimit
uskonnollinen yhdyskunta

http://www.suomenshiiamuslimit.org/phpBB2/viewtopic.php?t=5012



Allahin tahdon maanpäällinen tulkitsija. Imaami Ajatolla Ruhollah Khomein. Seuraava puhe pidettiin 12.12.1984 Qomissa, islamin pyhässä kaupungissa (Iranissa). Konferenssissa jossa oli läsnä 30 islamilaisen maan edustajat, tapahtuma ajoittui profeetta Muhammedin syntymäpäiväksi, ja se sekä radioitiin että televisioitiin, seuraavassa osa puheesta.
Jos sallitaan uskomattomien (infidels) jatkaa osaansa Maan (planeettamme) tuhoamisessa, tulee heidän moraalinen rangaistuksensa, joka heitä vähitellen kohtaa, vielä pahemmaksi. Jos me sen sijaan surmaamme uskomattomat, pysäyttääksemme heidän aktiviteettinsa, teemme heille itse asiassa palveluksen. Sillä siten heidän lopullinen rangaistuksensa (helvetissä) tulee lievemmäksi.
Se, että sallitaan uskomattomien elää, on samaa kuin että hyväksyy heidän toimintansa. Se, että surmaa heidät, merkitsee samaa kuin että Allahin – Luojan käskystä suorittaa kirurgisen toimenpiteen.
He jotka seuraavat Koraanin lakia, tietävät että meidän tulee totella Qissasin sääntöjä ja että meidän tulee tappaa. Sota on siunaus ihmiskunnalle ja maailmalle. Allah itse kehottaa miehiä lähtemään sotaan ja tappamaan. Koraani sanoo: Menkää ja taistelkaa kunnes kaikki korruptio ja tottelemattomuus jumalaista lakia kohtaan on hävitetty.
Ne sodat, joita profeetta – siunattu olkoon hänen sielunsa – kävi uskomattomia vastaan, olivat jumalallisia lahjoja ihmiskunnalle. Sen jälkeen kun olemme saaneet voiton tässä sodassa ( Irakia vastaan) tulemme käymään muita sotia ja taisteluja. Sillä tämä sota ei vielä riitä. Meidän tulee jatkaa taistelemista kunnes kaikki mädännäisyys ja tottelemattomuus islamin lakeja vastaan on loppunut koko maailmassa. Koraani sanoo: Sota – sota, kunnes voitto on saavutettu. Uskonto ilman sotaa on typistetty uskonto. Mikäli Isa – (Jeesus) - Allah Hänen sieluansa siunatkoon – olisi saanut elää hieman kauemmin, olisi Hänkin tarttunut miekkaan kuten Musa (Mooses) teki aikaisemmin. Ne hovi-mullahit jotka väittävät että sota on vastoin pyhän kirjamme lakeja ovat islamin vihollisia. Mutta Allah olkoon ylistetty, nuoret soturimme tottelevat hänen käskyjään ja lähtevät taistelemaan. He tietävät että uskomattomien tappaminen on ihmisen (siis muslimin) kaikkein jaloin tehtävä Allahin palveluksessa.

=

Miten kafiirin eli vääräuskoisen käy jos ei islamiin käänny? Jos kysyt asianomaisilta itseltään, he käyttävät taqiahiaa ja sanovat; Ei mitenkään koska islam on ”rauhan” uskonto mukamas.

Tosiasiassa taqiahia sallii vääräuskoisille valehtelun kun islaamia vain saadaan vietyä maailman ainoaksi humaaniksi uskonnoksi. Näin koraani opettaa ja se tarkoittaa pääosin kamalaa loppua kafiireille.

Näiden viestien sensuroijien tulisi tutustua islaamin 2 kasvoihin… On taqiaqhian kasvot ja sitten ne toiset jotka ovat humaania vihaa ja sotaisuutta täynnä. He haluvat tuhota Juutalaiset (koran 5:60) kokonaan ja aidot Kristityt (max. 10% kristityistä, loput 90% ovat nimikristittyjä) siinä ohessa… No onhan kautta historian aikojen aitoja Kristittyjä Juutalaisten ohessa vainottu…mm. roomalaisten ja katolilaisten toimesta nyttemmin vapaamuurarien, illuminaattien, poliitikkojen ja kaikkien niiden toimesta jotka vastoin Paavalin roomalaiskirjettä 1 elävät!
http://www.koivuniemi.com/cgi-bin/raamattuhaku?kirjat=roo&hakuehto=1

Aidon Jumalan ja pojan Jeshuan vastustajat kieltävät kaiken pahuutensa ja vieläpä syyttävät ja pilkkaavat globaalisesti piskuista joukkoa, aidosti Sanan mukaisesti eläviä jopa vainoten heidän henkeään 2000 luvulla! Tätä tapahtuu globaalisesti paljon. (10-90% suhde sopii myös varmaan Juutalaisiin ja moniin lohkoihin ja lahkoihin. 10%:senttia juutalaisista elää mm. messiaanisesti, 10%:senttia kristityistä aidosti Kristillisesti eli siten kun Jeshua Kristus Nasaretilainen on Sanassaan kehoittanut jne.)

Imaami Sadegh opetus ohjelma on jo kaikenhuippu ja tästä välinpitämättömästä liberaali suvaitsevasta toiminnasta saavat Suomen poliittiset päättäjät maksaa kalliin hinnan.

Nyt on adressin paikka laittoman mainonnan johdosta Suomen johdolle… Suomalaisten kaiken suvaitsevaa suvaitsevaisuutta käytetään väärin hyväkseen.

Laiton shia koulutus olisi lopetettava Suomessa pikimmiten! Ja se on varmasti laitonta siinä kohtaa kun hallitus tajuaa sisäisesti mitä moskeijoissa tapahtuu!

---

Palestiinalainen ex-terroristi puhuu suunsa puhtaaksi!! Video CNN haastatteluun:

http://www.shoebat.com/media/walidmovie801_1.wmv?PHPSESSID=fe146886aac9be42646053511c5c76b8

Walid Shoebat sanoo suoraan mistä lähi-idässä on kyse: Moskeijoista. Moskeijoissa opetetaan vihaa ja rasismia länttä ja Israelia vastaan. Tätä tapahtuu kaikkialla maailmassa. Katso haastattelu! kestää hetken latautua, noin 8 minuutin video

---

Teen tätä sen takia että Suomen johdon silmät aukenisivat uudelle liitolle Raamatussa sekä Jeshuan/Jeesuksen Kristuksen Nasaretilaisen evankeliumille (Johanneksen evank. 3) koska synninmitta on nyt täynnä. Niinive katui tekojaan mutta katuuko Suomi?

T: Sherwood-Mediat-EJsvP
Palvelijoista vähäisin
http://galleria.suomi24.fi/Jeshua_morsiusseurakunta
Kaikkia tekstejä saa vapaasti käyttää kunhan Jeshua/Jeesus sovintoverineen korotetaan!

Ette saa muuta merkkiä enää!
http://www.koivuniemi.com/cgi-bin/raamattuhaku?kirjat=kr&hakuehto=joonaan merkki

Joona:
3:2 "Nouse ja mene Niiniveen, siihen suureen kaupunkiin, ja saarnaa sille se saarna, minkä minä sinulle puhun."
3:3 Niin Joona nousi ja meni Niiniveen Herran sanan mukaan. Ja Niinive oli suuri kaupunki Jumalan edessä: kolme päivänmatkaa.
3:4 Ja Joona käveli kaupungissa aluksi yhden päivänmatkan ja saarnasi sanoen: "Vielä neljäkymmentä päivää, ja Niinive hävitetään."
3:5 Niin Niiniven miehet uskoivat Jumalaan, kuuluttivat paaston ja pukeutuivat säkkeihin, niin suuret kuin pienet.
3:6 Ja kun tieto tästä tuli Niiniven kuninkaalle, nousi hän valtaistuimeltaan, riisui yltään vaippansa, verhoutui säkkiin ja istui tuhkaan.
3:7 Ja hän huudatti Niinivessä: "Kuninkaan ja hänen ylimystensä määräys kuuluu: Älkööt ihmiset älköötkä eläimet - raavaat ja lampaat - maistako mitään, käykö laitumella tai vettä juoko.
3:8 Verhoutukoot ihmiset ja eläimet säkkeihin, huutakoot väkevästi Jumalaa ja kääntykööt itsekukin pois pahalta tieltänsä sekä väkivallasta, mikä heidän käsiänsä tahraa.
3:9 Ehkäpä Jumala jälleen katuu ja kääntyy vihansa hehkusta, niin ettemme huku."
3:10 Kun Jumala näki heidän tekonsa, että he kääntyivät pois pahalta tieltänsä, niin Jumala katui sitä pahaa, minkä hän oli sanonut tekevänsä heille, eikä tehnyt sitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu