Kuulemani mukaan suomalaista naista loogisempaa, älykkäämpää ja humaanimpaa ihmistä ei maailmassa ole niin ajattelin kysyä erästä mieleeni noussutta asiaa. Noususta puheen olleen, näin viime yönä unta eräästä naisesta, ei ruma ei kaunis, nätin puolelle kallistuneena, kiharat hiukset sillä oli, mutta erittänkin seksuaalisesti kiinnostukseni piinaavasti herättäneestä. Unessa menin vaatekaapille ja vaatekaapissa näin kasan stringejä, punaisia, musti, valkoisia, otin yhden käsiini ja haistoin. Ei ollut muuta kuin pesu-aineen mieto tuoksu. Harvemmin hajun voi haistaa unessa, mutta mä haistoin, herättyäni makailin teltta pystyssä ja olin harmissani kun kusemisesta ei tulisi mitään vähään aikaan mitään, makailin sängyllä ja odottelin teltan kasaan painumista. Siinä sitten aloin haistelemaan lakanaa, joka oli sänkyni vieressä tuolilla ja se tuoksu oli sama kuin unessa haistamani stringit. Mitäs tästä pitäisi tuumia?
Unessa olin siis naisen asunnossa, unen naistakaan en ole koskaan tavannut, unen nainen asui kaksiossa ja oli stringeissä siellä sun täällä ja kuljin kuin koira sen perässä paikasta toiseen aina kun se lähti vaikkapa olohuoneen sohvalta keittiöön laittamaan kahvia, pyysinpä myös jäätelöäkin ja söin pettyneenä kun se oli kasvisrasvajäätelöä, ne kun eivät maultaan ole mistään kotoisin.
Missä on stringien syvin olemus ja mikä se syvin olemus on?
Kaipaan lisää tiedostusta tajuntaani, toivottavasti voitte lisätä sitä loisnaagisin opettavaisin kommentein.
Terveisin nöyrä, rasittava ja tyhmä ystävänne, mutta rehellinen sentään, eräs joku vaan, ei doku,suomalainen mies.
Tämä poistettiin naisen logiikka palstalta, laitan tänne kun ei muutakaan paikkaa tule mieleen ja...
Rankaisija II
1
722
Vastaukset
- tyytö 23
Varmasti et ole rehellinen, sen nyt tietää..Ja kasvisrasvajäätelö on parempaa ku kermajäätelö, koska se on terveellisempää. Siinä on kasvisrasvaa, jota ihmisen pitääkin nauttia päivittäin, jotta vitamiinit pääsee liukenemaan ja näin ollen vaikuttamaan kehossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37112375Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635427Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002655Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271862No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59746