adressi

6721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Työpaikkoja tuotaisiin nenän alle, mutta täytyy vain harata vastaan! Mikä siinä uraanin louhimisessa poikkeaa muiden mineraalien louhinnasta? Saattehan kuitenkin koko ajan siitä kärsiä radon-kaasun muodossa.

Äänestä
  • Uraani on se aine, jonka erillaiset altistumat aiheuttavat sikiöongelmia, enenaikaisia kuolemia sekä vakavia terveyshaittoja: syöpää. Uraanin tuottaminen on erittäin vaarallista sen alkulouhintaprosessista aina valmiiseen ydintuotteeseen saakka.

    Tutustukaa uraaniin, niin häpeätte puhua uraanilouhosten puolesta! URAANI TAPPAA!!!

    Äänestä

  • Tappaa kirjoitti:

    Uraani on se aine, jonka erillaiset altistumat aiheuttavat sikiöongelmia, enenaikaisia kuolemia sekä vakavia terveyshaittoja: syöpää. Uraanin tuottaminen on erittäin vaarallista sen alkulouhintaprosessista aina valmiiseen ydintuotteeseen saakka.

    Tutustukaa uraaniin, niin häpeätte puhua uraanilouhosten puolesta! URAANI TAPPAA!!!

    tappaa:
    Huolimatta yleisistä väärinkäsityksistä, luonnonuraani on vain lievästi radioaktiivista, eikä sen käsittelyssä vaadita säteilysuojelutoimia. Uraanin louhinta ei ole ydinteknistä toimintaa, eikä se synnytä radioaktiivisuutta tai ionisoivaa säteilyä. Kaivostoiminnassa syntyvät jätteet ovat pääasiassa kaikelle kaivostoiminnalle tyypillistä tavanomaista sivukiveä.

    Äänestä

  • se... kirjoitti:

    tappaa:
    Huolimatta yleisistä väärinkäsityksistä, luonnonuraani on vain lievästi radioaktiivista, eikä sen käsittelyssä vaadita säteilysuojelutoimia. Uraanin louhinta ei ole ydinteknistä toimintaa, eikä se synnytä radioaktiivisuutta tai ionisoivaa säteilyä. Kaivostoiminnassa syntyvät jätteet ovat pääasiassa kaikelle kaivostoiminnalle tyypillistä tavanomaista sivukiveä.

    Lueppas: http://www.naisetrauhanpuolesta.org/?dir=tiedotteet&op=17 jossa on vain yhden järjestön raportti. Greepeace sekä ydinvoima piste net sivuilta löytyy myös aiheesta. Uraani on tappavaa sen alkuvaiheesta alkaen. Sorry!!!

    Äänestä

kielletään myös ydinsähkö.onpa taas valittajilla työtä,kun moottoritietä jo tehdään,uraanihan otetaan maasta pois,eikä sitä lisätä sinne.suosittelen valituskirjelmän tekijälle tynnyrillistä hapansilakkaa ja käytettyjä siemenperunoita,niitä sitten possuttelet,niin ei pienet uraanihuolet päätä vaivaa.

Äänestä

samanlainen...laittaisin heti nimeni vastaadressiin...ja taitaisi tulla hieman enemmän nimiä, kun tuon bullshitadressin 137 nimeä (9.8)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

http://www.adressit.com/uraanilouhinta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu