Kyllä Tamperelainen "yleisö" on typerää, kun hyväksyy yli 12000 eukkua/kk tienaavan loisviran kaupunkiinsa...poliitikot jahtaavat lahjavirkaa ja typerä kansa pällistelee..hahhaa
Pormestari käpykaupunkiin
hahhaaa
3258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
4 apulaispormestaria ja muut loiset lisäksi, ihan totta ,en voi nauramatta olla, on tampereen pussukka-väki niin typerää, toki onhan meitä järjellä ajatteleviakin melkoinen joukko, mutta päättömiä päätöksiä kansa antaa tehdä niiden jotka hoitavat ensin omat ja sukulaisten asiat,
Aamulla jäi kyllä suu auki ja siitä valui kahvi ulos, kun luki uutisen lehdessä. Pormestarin palkka kuussa 12500 € 4 apulaista á 5000 €. Hitto, miten tämä on mahdollista! Voisimme siirtyä, tässä pormestariasiassa, kaupungin hyväksi "koettuun" tilaaja - tuottajamalliin. Minä voin tarjota pormestaripalvelun 10 000 € kuussa, enkä tarvitse kuin kaksi apulaista.
Mitenkäs tämä nykyinen järjestely tarkalleen ottaen toimii? Kaupunginjohtajan palkka on muistaakseni n. 10 000 €/kk, ja apulaiskaupunginjohtajien määrää en muista. Paljonko nämä apulaiskaupunginjohtajat saavat palkkaa?