Todella Upeeta!!

karoliina

Täjusin tänään, että mitä opin sinulta herra x, vaikka aikaa ja miettimistä se vei! Jätit jälkeesi vain kourallisen tuhkaa. Mutta kiitos siitä! Sain itseeni lisää puhtia muuttaa elämäni suuntaa ja alkaa toteuttaa pikku hiljaa unelmiani, ettei tarvitse viime henkäyksillään muistella, mitä olisi pitänyt tehdä! Jippii, olo on tosi mahtava!
Et enää merkitse minulle koko maailmaa, olen löytänyt elämää myös itsestäni!

3

764

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herra X

      kun voi auttaa teitä hissukoita. No, niin nyt kun olet ryhdistäytynyt ja saanut rohkeutta elää ja toteuttaa omia toiveita ja unelmia niin ei juututa lähtökuoppiin vai pitääkö mun vielä käydä potkasemassa sut liikkeelle. Tätähän mä sulle toitotin silloin jo. Ei ihminen ole oma itsensä jos ei se uskalla toteuttaa itseään. Ei minun pitänyt jättää edes tuhkia vaan opettaa sua elämään omaa elämää. Sä et mahtunut mun elämän päämääriin, joten jatkoin matkaani. Sulta puuttui se luontainen rohkeus ja uskallus, heittäytymiskyky asioihin ja tilaisuuksiin.
      Et kai sä tosissasi tarkoittanut, että olisin merkinnyt koko maailmaasi? Koetahan nyt arvostaa vähän itseäsikin. Tosin minäkin sain kunnon sysäyksen omiin juttuihini aikoinani juuri samalla tavalla.
      Eiku puskeen vastatuuleen!

      • kuinka

        kylmä ihminen

        toivottavasti saat puskea sinne päämäärääsi ihan keskenään itsesi kanssa,jätä sitten ihmiset rauhaan jollet osaa heitä ton enempää arvostaa,edes niitä jotka susta välittävät.


      • tyytö 23

        Et varmaan ole se henkilö joka mulla tuli paikoitellen mieleen, koska sehän ei missään netissä "tietty" kirjottele. Ja lisäks MÄ toteutin itteeni jo silloin kun olin sussa kiinni. Toteutin itteeni olemalla sussa kiinni. Mä todella todella ihannoin sua, jumaloin, koska olit samankaltainen/tyylinen kuin oma rakas, jumalallinen, mukava isäni. Muistutit häntä jossain määrin. Pidän ja pidin myös ittestäni, olenhan aina myös osa isääni.

        Koin et meil olis ollu jotain yhteistä, et meil olis voinu olla hauskaa ja mukavaa yhdes. Siks oli niin vaikee uskoo et sä et muka halunnu edes kunnolla tutustua. Mut uskon sen kyl nyt, jos kerran niin sanot. Eihän asioita ja mielipiteitä voi toisen ihmisen puolesta päättää. Mä vaan itte uskoin asiaani todella paljon, mut siihen en kyl riittävästi näemmä uskonu et tykkäisit musta varmasti, koska itsetuntoni ei o aina huippuluokkaa ollu. Aaaaattttelin et olisit ihastunu muhun paremmin jos olisin uskonu itteeni enemmä, mut enpä uskonu siinä mieles et en ollu varma minkälaisesta naisesta diggaat ym. Välillä tuntu et olisinkin sellanen josta säkin voit diggata ja välil taas ei, et pitäis olla jotain ihmeellistä enemmä ja enemmä et sä jumalainen olisit mua halunnu.

        Mä oon tosissani voinu kokoajan hyvin, ja just siksikin sulle halusin jakaa ittestäni osan, ku ei loputonta hyvää olookaan kestä jos sitä ei voi jakaa kelleen. Mut eipä tässä mitään nyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      31
      5222
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      141
      2444
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      139
      2118
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      54
      1947
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1800
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      57
      1317
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      171
      1121
    8. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      971
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      313
      889
    10. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      172
      810
    Aihe