Täjusin tänään, että mitä opin sinulta herra x, vaikka aikaa ja miettimistä se vei! Jätit jälkeesi vain kourallisen tuhkaa. Mutta kiitos siitä! Sain itseeni lisää puhtia muuttaa elämäni suuntaa ja alkaa toteuttaa pikku hiljaa unelmiani, ettei tarvitse viime henkäyksillään muistella, mitä olisi pitänyt tehdä! Jippii, olo on tosi mahtava!
Et enää merkitse minulle koko maailmaa, olen löytänyt elämää myös itsestäni!
Todella Upeeta!!
3
709
Vastaukset
- Herra X
kun voi auttaa teitä hissukoita. No, niin nyt kun olet ryhdistäytynyt ja saanut rohkeutta elää ja toteuttaa omia toiveita ja unelmia niin ei juututa lähtökuoppiin vai pitääkö mun vielä käydä potkasemassa sut liikkeelle. Tätähän mä sulle toitotin silloin jo. Ei ihminen ole oma itsensä jos ei se uskalla toteuttaa itseään. Ei minun pitänyt jättää edes tuhkia vaan opettaa sua elämään omaa elämää. Sä et mahtunut mun elämän päämääriin, joten jatkoin matkaani. Sulta puuttui se luontainen rohkeus ja uskallus, heittäytymiskyky asioihin ja tilaisuuksiin.
Et kai sä tosissasi tarkoittanut, että olisin merkinnyt koko maailmaasi? Koetahan nyt arvostaa vähän itseäsikin. Tosin minäkin sain kunnon sysäyksen omiin juttuihini aikoinani juuri samalla tavalla.
Eiku puskeen vastatuuleen!- kuinka
kylmä ihminen
toivottavasti saat puskea sinne päämäärääsi ihan keskenään itsesi kanssa,jätä sitten ihmiset rauhaan jollet osaa heitä ton enempää arvostaa,edes niitä jotka susta välittävät. - tyytö 23
Et varmaan ole se henkilö joka mulla tuli paikoitellen mieleen, koska sehän ei missään netissä "tietty" kirjottele. Ja lisäks MÄ toteutin itteeni jo silloin kun olin sussa kiinni. Toteutin itteeni olemalla sussa kiinni. Mä todella todella ihannoin sua, jumaloin, koska olit samankaltainen/tyylinen kuin oma rakas, jumalallinen, mukava isäni. Muistutit häntä jossain määrin. Pidän ja pidin myös ittestäni, olenhan aina myös osa isääni.
Koin et meil olis ollu jotain yhteistä, et meil olis voinu olla hauskaa ja mukavaa yhdes. Siks oli niin vaikee uskoo et sä et muka halunnu edes kunnolla tutustua. Mut uskon sen kyl nyt, jos kerran niin sanot. Eihän asioita ja mielipiteitä voi toisen ihmisen puolesta päättää. Mä vaan itte uskoin asiaani todella paljon, mut siihen en kyl riittävästi näemmä uskonu et tykkäisit musta varmasti, koska itsetuntoni ei o aina huippuluokkaa ollu. Aaaaattttelin et olisit ihastunu muhun paremmin jos olisin uskonu itteeni enemmä, mut enpä uskonu siinä mieles et en ollu varma minkälaisesta naisesta diggaat ym. Välillä tuntu et olisinkin sellanen josta säkin voit diggata ja välil taas ei, et pitäis olla jotain ihmeellistä enemmä ja enemmä et sä jumalainen olisit mua halunnu.
Mä oon tosissani voinu kokoajan hyvin, ja just siksikin sulle halusin jakaa ittestäni osan, ku ei loputonta hyvää olookaan kestä jos sitä ei voi jakaa kelleen. Mut eipä tässä mitään nyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821299Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2021088Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä631073Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ1631003Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais12999Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä103963Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi68876Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍119791- 77735
Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t121734