Täjusin tänään, että mitä opin sinulta herra x, vaikka aikaa ja miettimistä se vei! Jätit jälkeesi vain kourallisen tuhkaa. Mutta kiitos siitä! Sain itseeni lisää puhtia muuttaa elämäni suuntaa ja alkaa toteuttaa pikku hiljaa unelmiani, ettei tarvitse viime henkäyksillään muistella, mitä olisi pitänyt tehdä! Jippii, olo on tosi mahtava!
Et enää merkitse minulle koko maailmaa, olen löytänyt elämää myös itsestäni!
Todella Upeeta!!
3
723
Vastaukset
- Herra X
kun voi auttaa teitä hissukoita. No, niin nyt kun olet ryhdistäytynyt ja saanut rohkeutta elää ja toteuttaa omia toiveita ja unelmia niin ei juututa lähtökuoppiin vai pitääkö mun vielä käydä potkasemassa sut liikkeelle. Tätähän mä sulle toitotin silloin jo. Ei ihminen ole oma itsensä jos ei se uskalla toteuttaa itseään. Ei minun pitänyt jättää edes tuhkia vaan opettaa sua elämään omaa elämää. Sä et mahtunut mun elämän päämääriin, joten jatkoin matkaani. Sulta puuttui se luontainen rohkeus ja uskallus, heittäytymiskyky asioihin ja tilaisuuksiin.
Et kai sä tosissasi tarkoittanut, että olisin merkinnyt koko maailmaasi? Koetahan nyt arvostaa vähän itseäsikin. Tosin minäkin sain kunnon sysäyksen omiin juttuihini aikoinani juuri samalla tavalla.
Eiku puskeen vastatuuleen!- kuinka
kylmä ihminen
toivottavasti saat puskea sinne päämäärääsi ihan keskenään itsesi kanssa,jätä sitten ihmiset rauhaan jollet osaa heitä ton enempää arvostaa,edes niitä jotka susta välittävät. - tyytö 23
Et varmaan ole se henkilö joka mulla tuli paikoitellen mieleen, koska sehän ei missään netissä "tietty" kirjottele. Ja lisäks MÄ toteutin itteeni jo silloin kun olin sussa kiinni. Toteutin itteeni olemalla sussa kiinni. Mä todella todella ihannoin sua, jumaloin, koska olit samankaltainen/tyylinen kuin oma rakas, jumalallinen, mukava isäni. Muistutit häntä jossain määrin. Pidän ja pidin myös ittestäni, olenhan aina myös osa isääni.
Koin et meil olis ollu jotain yhteistä, et meil olis voinu olla hauskaa ja mukavaa yhdes. Siks oli niin vaikee uskoo et sä et muka halunnu edes kunnolla tutustua. Mut uskon sen kyl nyt, jos kerran niin sanot. Eihän asioita ja mielipiteitä voi toisen ihmisen puolesta päättää. Mä vaan itte uskoin asiaani todella paljon, mut siihen en kyl riittävästi näemmä uskonu et tykkäisit musta varmasti, koska itsetuntoni ei o aina huippuluokkaa ollu. Aaaaattttelin et olisit ihastunu muhun paremmin jos olisin uskonu itteeni enemmä, mut enpä uskonu siinä mieles et en ollu varma minkälaisesta naisesta diggaat ym. Välillä tuntu et olisinkin sellanen josta säkin voit diggata ja välil taas ei, et pitäis olla jotain ihmeellistä enemmä ja enemmä et sä jumalainen olisit mua halunnu.
Mä oon tosissani voinu kokoajan hyvin, ja just siksikin sulle halusin jakaa ittestäni osan, ku ei loputonta hyvää olookaan kestä jos sitä ei voi jakaa kelleen. Mut eipä tässä mitään nyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun533906KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar912320Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451982- 221773
- 281516
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261511- 151172
- 311118
- 1091074
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791032