Jorma Palo pitää meidät teltta murhissa kiinni vielä kuolemansakin jälkeen. Tappoiko "sillä sipuli" joukon vai ei ? Siinä mysteeriota kerrakseen.
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Jorma Palo epäili poliisin pimittäneen Bodomin esitutkinnan papereita/1135220979184
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Jorma Palo epäili poliisin pimittäneen Bodomin esitutkinnan papereita/1135220979184
Vastaukset 13
Vanhimmat
joku pari akkaa ja yks juoppo jätkä missään. Pelottaako liikkua kaduilla? elättekö ikuisesti?
Etkö kestä Kylli Saaren murhaa ja siksi hikoilet netissä ?
No eikös se ollut selvä juttu että Gustafsson oli syypää... ei vain näyttö riittänyt enää 45 vuoden jälkeen...
peräpukamasi takaisin suoleen, haisevat!!
Ratsashan ne luvattomia aseita yn jotain kamaa vielä nytkin Sipulin kämpästä viime vuonna.
tämän maan kansalaista on luvattomia aseita - vintit väärällään ja lisää tulee kaiken aikaa - sitä mukaa kun pesänselvityksissä ei lillukan varsiin puututa.
Sinähän kumma jannu olet kun puolustelet miestä, jota poliisi pitää murhaajana! Pervo olet! Mikä lie raiskaaja.
Bodomista on tullut kansallinen trauma. Christer Pettersonkin kuulemma tunnusti sielunhädässään Palmen murhan kuolinvuoteellaan. Toivottavasti Nissen kuolinvuoteella ovat videokamerat paikalla, jänniä tunnustuksia odotettavissa...
Kuka näyttelee pää osaa leffassa ? Tuleeko siitä kassa mangeetti ? Vai nissekö itse tunnustaa ?
kun et näytä asiasta mitään tietävän. Nisseä vastaan ei ollut minkäänlaista näyttöä, ei ensimmäistäkään! Kaikki seikat puhuivat syyttömyyden puolesta!
No olis ollut ellei nää tohelot ois koheltanut murhapaikalla kun tuli sinne. Porukan isoin karpaasi ja ei juuri puukon eikä minkään iskuja kun toisilla tuntui olevan muutama tusina.
Kyllä nisse nauraa.
No tuo Jorma Palo oli murhaajan ystävä.
Ja eikä ikinä päivääkään tehnyt tai opiskellut rikostutkimusta. Juhan af Gran voisi kysyä uffomiehiltä kuka oli syypää. Oliko hovimestari?
jutussahan hovimestarina on tämä kirjailija, joka on useammassa opuksessaan tarjoillut kansalle tämän jutun kiemuroita.
Kirjailijan isäpuoli kaiketi oli Tulilahden surmien syyttäjä, joten kirjailija kai oli itsekin jo tuolloin selvillä näistä telttasurmajuttujen kiemuroista.
Missähän muuten tämä kirjailija itse oli helluntaiyönä 1960?