onko kokopäiväisesti päiväkotiin laittaminen helpottanut kuinkakin monen tilanteessa ylivilkkaita lapsia?
Päiväkotiinko
1
319
Vastaukset
- kokenut....
Lapsemme ensimmäinen päivähoitopaikka vain pahensi asioita, koska hän joutui suureen tarhaan. Vasta siirto 20-paikkaiseen päiväkotiin helpotti tilannetta, samalla myös siirty kahden paikkalaiseksi. Karkailu ja piiloon meno loppui pikku hiljaa. Myöskin se, että saimme kunnon elton oli tärkeä askel. Kolmas paikka olikin sitten erityisryhmä, jossa henkilökunta todella paneutui asioihin, ja vuoden aikana tapahtui erittäin paljon edistystä.
Mutta tosiaan se sijoitus vääränlaiseen päiväkotiin aluksi aiheutti monenlaisia murheita meille.
Välillä hoito on ollut 13 päivää/kk, ja välillä jokapäiväistä. Näiden välillä en ole huomannut juurikaan eroa, mutta erittäin tärkeää on ollut säännöllisyys hoidossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1085541
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai964819Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394762Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672199- 1172041
- 1061790
- 2561567
- 3711308
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591141- 2181112