kokoinen suharin renttu suorille jaloille?
Vai onko riisikuppelo tehty vain naismitoille?
Vai onko riisikuppelo tehty vain naismitoille?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mutta noilla mitoilla on ahdasta joka autossa.
Olen itse 187/118 ja mahdun Skoda Superbiin kivuitta. Jos laitan kuskin penkin ihan taakse, en ylety enää polkimiin!
Mainittakoon että vielä penkin ollessa taka-asennossa, mahtuu taakseni vaivatta minun kokoiseni "köriläs".
Meinaan, koeajoin Superbin ja sellaisen aion ostaa. Varmasti!
Siellä pokan ei tarvii olla polvet suussa niinku esim C-Mesessä!
Yariksessakin penkin saa niin kauas että ei jalat melkein ota polkimille! Ei autojen koko juurikaan merkittävästi vaikuta kuljettajan tilaan, tietty tila on oltava. Ihan pikkuisimmassa autoissa toki tingitään sitten joka paikasta ja vanhoissa autoissa löytyy kaikesta kaikkea. Jos kokeilin pientä ford escorttia ja siin ei menny penkki niin taakse että ois kunnolla tai edes välttävästi saanu jalat ratin alle. Kyllä vaan vanhassa nissanissa ja corollassa mahtuu vaikka onkin "riisitehtaassa" tehty.
Se missä tila voi loppu monissakin autoissa on pään tila, kumma kun menee pää kattoon jo 187cm pitkällä, se on jotakin surkeaa auton suunnittelua.
ettei sulla vaan ole sukuvikana lyhyet jalat ja pitkäselkä?
Kokeile joskus istuu autoliikkeessa yaris vaikka. Kyllä se penkki taakse menee ja reilusti ja auto korkea niin ei mene pää edes kattoon.
Avensis on Euroopassa suunniteltu ja valmistettu auto eurooppalaisille. Sitä ei edes tehdä muualla kuin täällä.