Perhekoko lisääntyi ja sitä myöden tämä palsta saa jäädä vähemmälle (jos se ketään nyt edes kiinnostaa:) ). Näkemiin.
Tyttö tuli!
Res.Ylil
281669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
"ihmisellä on velvollisuuksia ei vain oikeuksia" lukee profiilissasi.
No, kellä on, kellä ei. Tyttäresi lienee ihminen, mutta velvollisuuksia hänellä ei ole näissä asioissa.
Suomalaista "tasa-arvoa".
haluatteko nähdä?
Osaatko myös hiihtää??? Sittenhän voit suksia v*****n.
Sääliksi käy lasta, että joutuu fasistin isän kasvattamaksi. Tuollaisilta tulisi ottaa lapset pois, koska he kasvattavat niistä fasisteja!
Totaalipellejen paikka on häkissä ja kaikki muutkin'yhteiskunnan palvelut pois.
paikka on järven pohjassa tai mielisairaalan lukitussa huoneessa. Sinne kun olisi aikoinaan kaikki Hitlerit ja Stalinit tajuttu tunkea ennen aiheuttamaansa tuhoa.
hinttareista, mitä tällä palstalla pyörii.
Hommaa aivot velttoperse.
Todennäköisesti riisikepin näköinen hippi ja idealisti.
Tykinruokaa.
Ps menehän äitis helman alle piiloon pahaa maailmaa ja uikuta sieltä, rakki.
veikkauksesi oikein , vitun pilottitakki joka pummaa vielä mutsilta bensarahat mopoonsa. Turpaan paukuttaisin jos et olisi alaikäinen.
kuin äitiäs turpaan vitun pummi.
Saatanan siimahäntäinen menninkäinen.
Kylläpäs laadukkaan keskustelun saitte aikaan. Hyvä hyvä!!! Ihmiskunta hurraa!!
Jatkakaa.
tämän pässin kuvia IRC - Galleriassa. White Power musiikki yhteisöstähän se löytyi nimimerkillä 8th Commandment. Voi vittu mikä tyyppi. En minä tuollaista kehtaa lyödä. Sääliksi käy jo jätkää ja sen koko sukua.
En ole se, jonka kanssa onistuit riitelemään, mutta mistä ihmeestä oikein tiesit varmaksi sen, että kyseessä on sama tyyppi?
...ja kaikkea hyvää!
Onnee vaan sinne perheenlisäyksestä!
Hyvä esimerkki sivarien ja totaalien suvaitsevaisuudesta tämäkin ketju. Ja kehtaavat vielä väittää olevansa muita parempia... Paskaa!
Onnea uudelle isälle ja toivotaan että lapsi saa elää paremmassa maailmassa.
...sitä mitä odotinkin, kuvaa hyvin keskustelijoiden tasoa. "Masokistina" minun piti piruuttaan täällä ilmoittaa uutisia oikeasta elämästä:)
Positiivisena yllätyksenä ressu, vitun tyhmä ja toisinajattelu: kaunis kiitos teille ja hyvää jatkoa niin oikeassa kuin tässä virtuaalielämässä:)
Ai niin, en oikein miellä itseäni arjalaiseksi, enkä fasistiksi. Tummat silmät ja ruskea (sänki)tukka, mutta valkoihoinen ja rasistinen.
Ja kauniiksi lopuksi; vaikka lapsen syntymä miestä pehmentääkin, niin totaalit saavat edelleen haistaa pitkän vitun. Se on minun testamenttini teille.
Hyvät jatkot kaikille muille.
ja toivon että pedofiili raiskaa tyttäresi ennenkuin hän täyttää kymmenen. Olkoon pedo sitten musta tai valkoinen.
Ainakin Toisinajattelu osaa keskustella asiallisesti myös sellaisten henkilöiden kanssa, joiden mielipiteet eroavat hänen omasta näkökannastaan. Hyvin harvat osaavat keskustella tällä palstalla asiallisesti, koska suurin osa melkein keskittyy täällä vain enemmänkin eri mieltä olevien solvaamiseen.
Ei näytä edes Res.Ylil pystyvän asialliseen keskusteluun, kun hänenkin mielipiteensä ovat monesti niin fasistisia ja pääaiheena hänellä näyttää olevan juuri eri mieltä olevien haukkuminen.
Itse onnistuin jopa saamaan asiallisen keskustelun aikaan tuossa kohdassa, kun aloittamani aihe oli "Totaalikieltäytyjänä armeijaan". Vaikka kirjoitukseni olikin varsin armeijan vastainen, niin siitä huolimatta osasin esittää asiani palstalla, niin ettei minun tarvinnut solvata eri mieltä olevia tuossa kirjoituksessa. Tosin siinä vaiheessa tuo keskustelun asiallisuus hävisi välittömästi, kun Lukkijurpo ja muutamat ääri-isänmaalliset armeijan kannattajat alkoivat keskittyä jälleen toisten haukkumiseen. Lukkijurpo onkin juuri sen tason kirjoittaja, etten ainakaan muista ikinä nähneeni häneltä mitään asiallisia kirjoituksia.
mikään totaali ole vaan vapautuksen hankkinut. Silti rasistinen faija kasvattaa huonomman pennun kuin Siltavuoren Jammu.
Ei näytä edes DarkFear pystyvän asialliseen keskusteluun, kun hänenkin mielipiteensä ovat monesti niin fasistisia ja pääaiheena hänellä näyttää olevan juuri eri mieltä olevien haukkuminen.
Sinun 'keskustelusi' taso romahtaa siinä vaiheessa kun alat jaakuttaa idioottimaista fasistipropagandaasi. Syytä siis itseäsi ja hyppää kaivoon. Joku saattaa tulla kiskomaan ylös jos pyydät kauniisti. Luonteesi tuntien kylläkin taidat jäädä sen pohjalle.
Missä vaiheessa Lukkijurpo oikein on pystynyt täällä asialliseen keskusteluun? Hän alkaa väittää heti kaikkia niitä fasisteiksi ja natseiksi, jotka vähänkin kritisoivat suomen armeijaa ja tätä yleistä asevelvollisuusjärjestelmää.
Itse aloitin asiallisen keskustelun tässä, jossa aiheena oli "Totaalikieltäytyjänä armeijaan". Aloitustekstissäni ei esiintynyt edes seuraavia termejä: luokkavihollinen, natsi, fasisti, vääräuskoinen, rasisti, eikä mitään tähän viittavaa. Sen sijaan Lukkijurpo ei pystynyt tässä(kään) keskustelussa minkäänlaiseen asialliseen kommentointiin, vaan alkaa haukkumaan tietenkin fasistiksi ja ehdottelemaan jotain itsemurhakäskyjä.
Tässä Lukkujurpon tyypilliset kommentit, juuri tämän tapaisia ovat yleensä kaikki Lukkijurpon kirjoitukset.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=500000000000014&posting=22000000018422916
...hyvä mies ylpisty! Minähän se sinua kehuin, että kerrankin kirjoitus ilman luokkavihollisia ym. Siis yhden ainoan kerran. Ja nyt hoet täällä pystyväsi asialliseen keskusteluun sen yhden aloituksen perusteella. Se oli hyvä avaus ja toivottavasti askel oikeaan suuntaan kirjoituksissasi, mutta tänään tuli taas samaa fasistipaskaa kuin ennenkin.
Jos verrataan sinua ja minua, niin kumpikohan meistä on syyllistynyt enemmän vastapuolen mustamaalaamiseen ja nimittelyyn?
Asevelvollisuuden kannattaminen ei edelleenkään tee ihmisestä fasistia.
Olen kyllä kirjoittanut myös monia muita kirjoituksia, joissa en ole maininnut mitääm luokkavihollisista ja muista samaan ryhmään kuuluvista henkilöistä. Sen sijaan Lukkijurpon kirjoitusten taso ei ole muuttunut yhtään mihinkään, sillä hän keskittyy edelleenkin vain kaikkien eri mieltä olevien solvaamiseen ja yrittää painostaa heitä tekemään itsemurhan. Missä minun viesteissäni on muka tullut viime aikoina jotain "fasistipaskaa"?
Sinä olet kyllä syyllistynyt täällä melko usein aseistakieltäytyjien solvaamiseen ja heidän nimittelyyn, joten millä perusteella muka pidät omia kirjoituksiasi tasokkaampana kun minun kirjoituksiani?
Asevelvollisuuden kannattaminen ei vielä tee kenestäkään fasistia, mutta se kyllä tekee, jos haluaa olla pakottamassa sinne jokaista vasten tahtoaan, tai ellei hyväksy tästä asiasta mitään erilaisia/poikkeavia mielipiteitä. Vaikka kuinka kannattaisit yleistä asevelvollisuutta, niin sinun pitäisi ottaa huomioon myös se tosiasia, että kaikki eivät syystä tai toisesta sovellu armeijaan. Lisäksi ihmisten elämänarvot saattavat joskus hyvinkin erilaisia.
Minulla ei ole koskaan ollut mitään ongelmia erilaisten näkemysten kanssa. Olen erittäin suvaitsevainen ja valmis keskusteluun milloin vain.
Sinä olet se joka koko ajan alkaa alentamaan toisia, pilkkaamaan ja haukkumaan. Onko suvaitsevaisuutta haukkua niitä joilla on eri mielipide. Sinä heitä koko ajan haukut ja sitten vielä kehtaat valittaa kun alhaisiin valheisiisi vastataan samalla mitalla.
Eli katso fasistipelle peiliin ennen kuin alat luennoimaan suvaitsevaisuudesta...
Fasistipaskaa tuli mm. siinä, että väitit minun mielipiteitäni fasistisiksi.
Ja toiseksi paskanjauhaminen jatkuu nytkin. Minä en ole missään vaiheessa pakottamassa jokaista armeijaan. Tiedät hyvin että hyväksyn sivarit, mutta en totaaleja. Mutta sinun tapasi onkin vääntää musta valkoiseksi ja vääristellä muiden mielipiteitä ja tosiasioita mutu-tuntumalta. Et ole tosin ainoa, tällä palstalla on muoti-ilmiö verrata asevelvollisuutta holocaustiin ja asevelvollisuuden kannattajia natseihin. Vitun Tyhmä oli oikeassa, kun sanoi tämän palstan olevan perseestä. Ja siksi tämä onkin sinulle oikea palsta. Täällä saa suoltaa esiin kaikenmoista paskaa ja yllyttää tuhotöihin ja aina löytyy joku joka sitä kannattaa.
Kirjoitustesi taso on mitä on. En tiedä, ovatko omanikaan niin laadukkaita. Mutta sen tiedän, että (huolimatta rasistisuudesta ja asevelvollisuuden kannattamisesta, jotka ovat täällä huonoja arvoja) minä olen suoraselkäinen ja rehellinen mies joka tuntee ja kantaa vastuunsa itsestään ja muista. Ja joka yrittää antaa oman panoksensa koko yhteisölle.
Toisin kuin sinä, joka olet pelkkä wannabe-totaali ja katkera kommarinulikka, joka tuhlaa kaiken energiansa yhteiskuntaa vastaan juonimiseen ja paskanjauhamiseen internetissä, sen sijaan että tekisi jotain hyödyllistä. Hanki jo oikea elämä.
Toisinajattelun mielipiteet ovat oikeasti rauhanmiehen juttuja, ja mies pyrkii saamaan paljon hyvää kaikille. Oli totaali tai ei, niin hänelle nostan hattua.
Hyvästi
No pidän mielipiteitäsi fasistisina lähinnä sen takia, koska et hyväksy totaalikieltäytyjiä ja lisäksi tunnut myös vihaavan suomessa asuvia maahanmuuttajia. Mutta myönnän kyllä heti saman tien sen asian, että olet paljon fiksumpi kun esim. Sivonen ja puupääpaviaani yhteensä. Jos olet lukenut heidän kirjoituksia, niin varmaan ymmärrät hyvin mistä nyt puhun. Sinä olet käsittääkseni myöntänyt myos itse olevasi rasisti? Vai olenko täysin väärässä?
Kyllä ne muut osaavat myös vääristellä minun puheitani suuntaan ja toiseen. Lisäksi monet tuntuvat pitävän kaikkia aseistakieltäytyjiä kommunisteina, vaikka heidän joukosta löytyy myös oikeistolaisemman politiikan kannattajia. Kuten sanoin sinulle jo aikaisemmin sen, että minä en pidä kaikkia asevelvollisuuden kannattajia natseina. Mielestäni se on vaan fasistista, jos haluaa pakottaa ihmiset toimimaan omien elämänarvojensa vastaisesti.
Minä olen myös suoraselkäinen ja rehellinen mies ja olen kyllä aina valmis ilmoittamaan suorat mielipiteeni asioista. Lisäksi osaan kyllä kantaa vastuuni itsestäni ja myös muista. Minä en ole mikään wannabe-totaali, koska olen jo siviilipalvelukseni suorittanut. Näin ollen minä en siis ole mitään velkaa tälle yhteiskunnalle. Elämääni mahtuu kyllä paljon muutakin kun netissä kirjoittelu.
Toisinajattelu osaa kyllä kirjoittaa asiallisia ja hyviä kirjoituksia, lisäksi hän pyrkii olemaan kohtelias kaikkia kohtaan ja toivoo kaikille hyvää ja onnellista elämää. Hänenlaisia ihmisiä pitäisi olla tässä maailmassa paljon enemmän.
ettei tämä sinun "uutisesi oikeasta elämästä" kuulu tälle palstalle?