Jo on aikoihin eletty, koska se keskiverto napero ei enää kelpaa muuhun kun pissimiseen?
Toki tälläinen "murkku-foorumi" vääristää asiat, täällä paisutetaan elimiä ja niistä johtuvia pelkoja entisestään....Joku kirjoittaa "naisen nimissä" kuinka ihanaan oli saada 25-senttinen jolo ahteriin ja toinen vielä pimppaan....hih!
Muistakaa teinit ja isommatkin pojat, luoja ei ole tehnyt virhettä meidän elimissämme tai niiden kesinäisessä koossa, vaan asiat ovat vääristyneet: lehdissä, videoissa ja internetissä.
Jos jollekin "oikealle" naiselle ei tavallinen elin riitä, siitä on turhaa syyttää tai alistaa miehiä, ongelma on tällä naisella. Jos nainen ei saa seksistä mitään irti tai hän ei tunne mitään jalkovälissään se ei todella ole miesten vika.
Jostain luin, että puolet naisista ei tahdo saada tai ei saa orgasmia lainkaan normaalissa yhdynnässä, eikä tämäkään johdu miesten keskivertoelimistä, vaan naisen omasta yläpäästä.
Summa summarum,seksissä tarvitaan 90% yläpäätä ja 10% alapäätä, tämä on faktaa.
Toki tälläinen "murkku-foorumi" vääristää asiat, täällä paisutetaan elimiä ja niistä johtuvia pelkoja entisestään....Joku kirjoittaa "naisen nimissä" kuinka ihanaan oli saada 25-senttinen jolo ahteriin ja toinen vielä pimppaan....hih!
Muistakaa teinit ja isommatkin pojat, luoja ei ole tehnyt virhettä meidän elimissämme tai niiden kesinäisessä koossa, vaan asiat ovat vääristyneet: lehdissä, videoissa ja internetissä.
Jos jollekin "oikealle" naiselle ei tavallinen elin riitä, siitä on turhaa syyttää tai alistaa miehiä, ongelma on tällä naisella. Jos nainen ei saa seksistä mitään irti tai hän ei tunne mitään jalkovälissään se ei todella ole miesten vika.
Jostain luin, että puolet naisista ei tahdo saada tai ei saa orgasmia lainkaan normaalissa yhdynnässä, eikä tämäkään johdu miesten keskivertoelimistä, vaan naisen omasta yläpäästä.
Summa summarum,seksissä tarvitaan 90% yläpäätä ja 10% alapäätä, tämä on faktaa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Puhut asiaa. Hassua lukea tekstiäsi, aivan kuin olisi lukenut jotain toista palstaa tai jopa muuta mediaa. Välillä tällekin palstalle osuu joku normaalisti ajatteleva ihminen.
Kohta joku parkuu tyyliin: "tällaiset kirjoitukset ovat pienimunaisten puolustelua". Voin ainakin sanoa omasta puoletani: ihan sama mulle.
pitäisi olla noin naisnäkökulmasta? Mahtaisiko hyvä huolenpito ja hellyys olla mitään.
Seksipuoleen ei 20 cm kummempaa kuitenkaan, mutta jos yhden yön kanssani olisit viisiä orkkuja enempää en takaa.
Juu, miten luulet "lepsojen" hoitavan orkut toisilleen sanovat saavansa niitä paljon enemmän kun miesten kanssa ei siinä kikkeliä edes tarvita...eivät halua mitään sisäänsä, se on vain miesten halu...näin väittävät.
Olen mies minäkin ja jo elämää ja naisia nähnyt. Kun eroni jälkeen ajaudun pitempään suhteeseen sain naiselle eka sessiolla viisi orkkua ja aivan keskivertokikkelillä....hän oli konenut nainen ja väitti minua hyväksi rakastajaksi, joka ymmärtää naista...kai se näin sitten on.
Hyvässä panossa tarvitaan kaksi osapuolta, kukaan ei tee sitä yksin vaikka olisi hevosen kyrpä haaroissa, hyvä pano ei ole mitään eläimellistä survomista...se on paljon muuta...kysykää oikeilta naisilta he tietävät.
" hyvä pano ei ole mitään eläimellistä survomista...se on paljon muuta...kysykää oikeilta naisilta he tietävät. "
Tossa oli paljon kiteytettynä. Kirjoittajasta huomasi että on päässyt asian perille mutta kuitenkin hiukan on merkitystä silläkin minkälainen kikkeli jalkovälis roikkuu tai pikemminkin seisoo.
Tuhansia tosi orkkuja tuottaneena oppii että asioilla on eroa. Pornosta ei oppimatskuksi ole.
Kun nainen sanoo että en ole ikinä kokenut mitään tällaista tai että hän alkaa vaatia sitä joka väliin niin jotain on oikeasti erilaista!!!
Se siitä ettei joku luule kerskaukseksi ja koe jotain kompleksiä asiasta.
työntävät sormia partnerinsa sisään hyväilyissä...joten kai jotain sisäänsä hekin kaipaavat kuitenkin.
En ole eilisen teeren lintu ja monen näköistä, muotoista ja kokoista on tullut koettua. Isomunaisia isottelijoita löytyy paljon, mutta todellisuudessa naisen on vaikeampi rakastella todella isomunaisen kanssa. Anatomiakin tamän jo luulisi kertovan.
Tärkeintä on miehen taidot ja naisen elimen tunteminen.. ei todellakaan ole vain että survotaan reikään ja menoksi. Aivan yhtä suuri merkitys on naisen omalla tuntemuksellaan omasta elimestään ja tunteistä saada elintä.
Orgasmeja on myös erilaisia ja naisen yläpäällä on siinä huomattava merkitys. Tekniikoita opetetaan paljon, mutta tekniikka on aina tekniikka, taito on taitoa ja tunne on tunnetta.
Fiksua tekstiä ja samaa mieltä ollaan, mutta yhteen asiaan puuttuisin. Joskus ennenkin vain olen miettinyt tuota "luoja ei ole tehnyt virhettä"-lausetta.
Miksi kummassa sen koko vaihtelee niin paljon? 12 senttinen on ihan normaali ja pienempiäkin löytyy. Ja vaikka 20 senttiset ovat ehkä harvinaisia niin kyllä niitäkin on ja paljon sitä pitempiäkin. Ja yhtä suuria eroja löytyy paksuudesta. Pienen ja ison ero voi olla puolet tai jopa enemmän.
Vaikka ne naisten vehkeet venyvät, niin ei se ikävä kyllä niinkään toimi, että jokaisen miehen peli olisi yhteensopiva naisten omien kanssa.
Jos naisesta tuollainen kunnon 20 senttinen halko tuntuu parhaalta niin voiko siitä naistakaan syyttää ettei jaksa pienestä innostua.
Toiset taas eivät voisi ajatellakaan noin isoa, koska se ei yksinkertaisesti mahtuisi.
Jos vielä miettii että eipä siitä montaa kymmentä vuotta ole kun ei vielä tiedetty edes naisen orgasmista ja niin kuin itsekin sanoit, on paljon naisia ketkä eivät yhdynnässä orgasmia saa, niin voisi miettiä että onko luojalle kuitenkin jossain vaiheessa suunnittelua käynyt pieni fiba?
Se ettei naisen orgasmista ole tiedetty, ei välttämättä kerron suunnittelumokasta mitään.
Ehkä kyseessä ei ole moka. Naisen orkku kun ei ole pakollinen suvunjatkamista ajatellen, toisin kun miehen.
Aina puhutaan että naisen kun naisen saa tyydytetyksi kunhan vaan osaa käyttää myös sormia ja kieltä yms. Toisaalta toisille riittää se pelkkä yhdyntäkin. Jotkut taas sanoo et kunhan mieheltä löytyy isoa niin sillon vasta tuntuu hyvältä ja pienet eivät tunnu paljon miltään.
Mutta eikös olisi vaan kivaa jos vehkeitä löytyisi vain yhtä kokoa? Jokainen peli olisi juuri sopiva siihen vastapuolen omaan. Ja nainen saisi aina kunhan vaan mieskin tulisi.
Joku voisi ajatella, että tylsempää se noin olisi, mutta jos näin kuitenkin olisi, niin ei kukaan varmaan miettisi että: "olisipa kivaa jos miehillä olisikin ihan eri kokoiset vehkeet niin pitäisi etsiä sitä naista kenelle se nyt sattuisi kelpaamaan ja olisi taas yksi syy olla kateellinen toisille miehille!"
Hmm.. kuulostaako tuo ehkä hieman katkeralta vai luulenko vain.. ;)