Tämä vuosi on ollu elämäni upeinta aikaa ja olen ollut siitä hyvin onnellinen. Nyt kuitenkin olen aivan romahtamispisteessä.Toivoisin,että rukoilisitte poikaystäväni ja minun puolesta. Me tarvitsemme voimia, kun uskokin on hiipumasta. Kiitos kaikille,jotka haluat muistaa meitä rukouksissaan.
Olen aivan lopussa
kaikki apu on tarpeen
6296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sinun ei tarvitse kertoa miksi tuo romahtamispiste on tullut, mutta tutki oletko oikealla tiellä. Jos teet vääryyttä älä jatka sitä, vaikka et haluaisikaan siitä luopua.
ettei jotain hyvääkin. Jos uskosi hiipuu, niin elämäsi tulee tukevammalle pohjalle. Kun et turhaan odottele rukousvastauksia tai muita ihmeitä, niin saat enemmän voimia korjata ne asiat mitkä korjattavissa on.
Silloin kun mieleesi tuli kirjoittaa tämä rukousaiheesi tänne, niin jo Jumala tiesi rukouksesi ja on jo sen kuullut huomioon ottanut taivaassa. Mutta silti voimme tässä nyt yhdessä rukoilla Jeesuksen nimessä, että sinä ja poikaystäväsi saatte sen kaiken avun mitä Jumalan silmissä tarvitsette sillä tämä Jumalan apu on AINA hyvää ja kestävää. Jumala teille uskoa ja kaikkea hyvää valtakuntansa työhön tarvittavaa antakoon - Jeesuksen nimeen. Amen
IIESA MI IDE
OEKEA OL AIASSA
ALLAIA ELOE AEKEOE
DEI IMAELII
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000100&posting=22000000018568783
..asiat ovat alkaneet järjestyä vihdoinkin parhain päin. Kiitoksia avustanne ja rukouksistanne! :)