Tälle foorumille sopivaa materiaalia kauan eläköön Neuvostoliitto Suuri ja mahtava Neuvostoliitto :D :D
Kyllä sitä täällä netissä uhotaan, mutta taitaisi suomenpojat olla paska jäykkänä kun Venäjältä vyöryisi 10 000 panssarivaunua rajan yli rakettitykistön tukemana. Kyllä siinä menisi monella paska housuun ja itku linssiin.
Ja sivaritkin saavat tippa linssissä katsoa uskomaansa ideologiaan.
http://video.google.com/videoplay?docid=-5768468702750487714&q=victory day
Kyllä sitä täällä netissä uhotaan, mutta taitaisi suomenpojat olla paska jäykkänä kun Venäjältä vyöryisi 10 000 panssarivaunua rajan yli rakettitykistön tukemana. Kyllä siinä menisi monella paska housuun ja itku linssiin.
Ja sivaritkin saavat tippa linssissä katsoa uskomaansa ideologiaan.
http://video.google.com/videoplay?docid=-5768468702750487714&q=victory day
Vastaukset 13
Vanhimmat
Naurettavaa pelleilyä, eihän nuo sun 10 000 panssaria sovi suomen tiestöllekään.
Kyllä herra puskallakin jo puntti tutisi. =D
Aika pelleilyä on kun pitää pitää kaikki pelossa uhittelemalla.
jos suomi menee kusemaan asiat niin tuolla maailmalla että venäjä tänne hyökkää kenenkään tahon asiaan puuttumatta, muutan pois.
Haha tuleva pakolainen tuleva Somali ja myöntää sen vielä avoimesti....
Entäs Kiina sitten? Siinä oli neukkukin peloissaan palstan sivareista ja totaaleista puhumattakaan!
http://video.google.com/videoplay?docid=-8916004936135366443&q=victory day
Se ei ole Suomen rajanaapuri joten ei minkäänlainen sotilaallinen uhka suomelle. Joten ei minkäänlaista pelättävää.
Irak ei ole USA:n rajanaapuri.
Nähtiin taas irakissakin ettei armeijasta ollut muuta kuin haittaa.
Saudi Arabia, Turkki ja Kuwaiti ovatkin USA liittolaisia ja USA oli mahdollisuus perustaa sotilastukikohtia näihin maihin ja hyökätä näiden maiden kautta Irakiin.
Venäjä ja Kiina eivät ole sellaisia liittolaisia, että Kiinalla olisi sotilastukikohtia Venäjällä Kiinalla ei ole mahdollisuutta hyökätä tämän maan kautta Suomeen. Eivätkä kiinan lentokoneet kanna kiinasta saakka Suomeen.
Pelkästään mereltä tai ilmojenkautta tapahtuva suurhyökkäys kun ei onnistu edes USA:ta. Saati kiinalta, jolla ei juuri ole edes merivoimia. Eikä ainuttakaan lentotukialusta.
Luulisi nyt edes tämän verran ymmärtävän, mutta kun ei niin ei. Olisit edes hiljaa niin tietämättömyytesi ei paljastuisi sinua nöyryyttämään.
Onpa USA:lla liittolaisia myös Euroopassa, mistäpä sitä tietää, jos Bushin tai muun presidentin päässä niksahtaa. Tai Kiina lähtee Venäjän tai muun valtion kautta valtaamana koko Eurooppaa. Saksakin on yhtä arvaamaton, tai Ranska!
Kiina ei lähde kyllä yhtään minnekään, koska koko Kiinan armeija on sidottu pitämään oma maa kurissa ja järjestyksessä. Työnsarkaa varmasti riittää 1,2 miljardin ihmisen paimentamisessa, jotka koostuvat 12 erilaisesta etnisestä ryhmästä mandariini kiinalaisten lisäksi. Kiina ei kyllä varmasti halua enää yhtään enempää paimennettavaa armeijalleen. Pohjoisen Mongooli militainteissa, länsikiinan muslimeissa ja Tiibetin itsenäisyyttä haluavissa riittää kyllä paimennettavaa tuleviksikin vuosiksi ja vielä pitäisi riittää voimaa Taiwanin Kiinan tasa-vallan estämisessä julistautumasta itsenäiseksi.
Ei minkään demokraattisen maan presidentti voi tehdä aivan mitä tahansa. Esimerkiksi USA:n kongressi voi erottaa presidentin jos hänen ei katsota olevan kykenevä hoitamaan tehtäviään Yhdysvaltojen edun mukaisesti. Toistaiseksi rautainen ote lähi-idästä vain kasvattaa yhdysvaltojen taloudellista hyvinvointia ja on Yhdysvaltojen etujenmukaista politiikkaa.
http://www.publicdebt.treas.gov/opd/opdpenny.htm
"Kiina ei lähde kyllä yhtään minnekään, koska koko Kiinan armeija on sidottu pitämään oma maa kurissa ja järjestyksessä."
Toista ovat sanoneet sotilasasiantuntijat ja muut asioista TIETÄVÄT. Sinä nyt et tiedä mistään mitään.
Minähän en tiedä mitään, mutta onneksi meillä on sinunkaltaisesi Kiina asiantuntija, joka tietää.