Huuto.net

Huuto.net boikottiin, se kuuluu Erkon konserniin. Toisekseen, sivuston käytettävyys aivan paska, ei voi edes muokata omaa ilmoitustaan. Hyihyi, olen aina inhonnut huonosti toimivia nettipalveluita ja tämä näyttää olevan syvältä.
4377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

riittää kun lukee ohjeet.

Äänestä
  • Kyseessä on täysin ilmainen palvelu, joten kovin suuria ei siltä kannata odottaa.
    Minä ainakin tyydyn ihan normi-ulkoasuun ja olen onnellinen että tällainen palvelu on olemassa!

    Äänestä

Varsin toimiva sivusto O.o.
Olisikohan käyttäjässä vika? :P

Äänestä
  • Olisikohan omistajassa vikaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


boikottiin kirjoitti:

Huuto.net boikottiin, se kuuluu Erkon konserniin. Toisekseen, sivuston käytettävyys aivan paska, ei voi edes muokata omaa ilmoitustaan. Hyihyi, olen aina inhonnut huonosti toimivia nettipalveluita ja tämä näyttää olevan syvältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu