onko se vapaan kasvatuksen ja vasemmistolaisuuden tulos? Oikeudentaju ei ainakaan päätä huimaa. Terrorismin kannattajille turpiin!
Miten joku voi kannattaa terrorismia?
kalervo'
17399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Onko tämä oikeistolaisen kasvatuksen tulosta?
Kannattajat käy aika vähiin kun muslimit postetaan maasta. Muutoi tossa päätöslauselmassa on porsaanreikä, Aseidentuonti estetään nuille kuin maan viralliselle armeijalle. Sitä kauttahan toi hizbollah saa taas aseita?
Joo. Minäkin olen ihmetellyt, miten joku voi kannattaa USA:n harjoittamaa laajamittaista valtionterroria, jossa uhreista 90% on viattomia, niin kidutuksissa, vangitsemisissa kuin murhissa ja raiskauksissakin...kymmeniä ja taas kymmeniä tuhansia.
Nyt kun ollaan saamassa rauha alueelle, niin noi jotka puollusti muslimeja, alkaa taas uhoo samaa paskaa? Kuinka Lebanon voitti, kertokaa nyt missä se voitti? Beirut on paskana , kaikki tiet , sillat jnee. on täysin paskana, monta kylää on tuhottu kokonaan. Mikä on se voitto. sekö että pidettiin asemat? Toinenhan koko ajan jarrutteli menoa, eri syistä. Nyt taas yritetään olla rinta rottingilla. Tulee mieleen yksi futismatsi kun voitettiin junnuna 27-0, otettiin vielä veskarikin pois, pelin jälkeen vastustaja sano kyllä me teidät vielä joskus voitetaan.
Israel on tässä sodassa alentunut lähes puhtaaseen siviilien joukkoteurastukseen, sekö on voitto........
KAIKKI "SIVIILEITÄ"!!!!!
kaikki Israelin tappamat ihmiset ovat olleet Hizbollahin sissejä.
Kun kasvatusvirheen takia innostui kommariksi, ei sitä noin vain voi itselleenkään myöntää.
Sen takia myötäillään Venäjää älyämättä, että siellä vallitsee jonkinlainen uudenlainen diktatuuri, ei kuitenkaan vasemmistolainen.
Sen takia myötäillään arabeja, koska he ennen kommunismin luhistumista saivat neukkujen myötätunnon. Ihan vain amerikkalaivastaisuudesta.
Myötätuntoa ei löydy niitä syyttömiä siviilejä kohtaan, jotka menettivät henkensä ja omaisiaan NY:ssa silloin, kun terroristit ajoivat lentokoneilla päin pilvenpiirtäjiä.
Terroristit eivät pelkää kuolemaa. Sen takia elävänä kiinni jääneet voitaisiin sokeuttaa ja rampauttaa ja syöttää heille loppuelämänsä ajan sianlihaa ja juottaa keskenkäynyttä kiljua.
Ehkäpä se pelottaisi edes vähän.
USA on ollut Al-Qaida terroristijärjestön suurimpia tukijoita vuosia sitten. Oliko USA:n johto silloin kommunistinen? USA on tukenut monia etelä-amerikkalaisia terroristijärjestöjä, joiden avulla demokraattiset hallinnot on korvattu diktatuureilla.
operaatio. Miksi syytät siitä viattomia?
http://www.saunalahti.fi/wtc2001/
Terveisin
Per
Terveisin
Per
mun puolestani uskoa vaikka muumeihin tai mummos peräpukamiin........
Sopii sulle;)
mmmmmmmmmmmmmmm
VOK=Virallisten Oikeassaolijoiden Klubi. Terveisin
Per
Olisitko sitä mieltä, että Al-Qaidan kannattajat ansaitsivat kuoleman?
USA:n hallinnon merkittävä tuki Bin Ladenille ja Al-Qaidalle mahdollistivat koko järjestön synnyn. USA oli siis järjestön alkuvaiheessa ja pitkään sen jälkeenkin Al-Qaida terroristiverkoston suurin tukija.
Kysyt, miten joku voi kannattaa terrorismia? Mutta miten joku voi kannattamisen lisäksi tukea terroristeja? Noita asioita sinun tulisi kysyä USA:n hallinnolta, miten he saattavat tukea terroristeja milloin missäkin päin maailmaa?
Jos ihminen on tarpeeksi vihainen jostain asiasta niin kyllä ihminen on valmis kannattamaan ja tekemään mitä vain.
Voitte itse muistella kun olette joskus vihaisia jostain asiasta niin minkälaisia tuntemuksia teillä on ollut ja jotkin tapahtumat voivat saada ihmisen raivonvaltaan moneksi vuodeksi.