Kuuluuko nimimerkki ... teidän joukkoonne?
Hän on viime viikkoina tehokkaasti häiriköinyt esimerkiksi ortodoksien säikeissä!
Hänen esiintymisensä ei ole osoittanut minkäänlaista keskustelun tai kysysten halua, vaan epätoivoista inttämistä.
Jos joku teistä tuntee hänet, niin voisi olla hyvä keskustella aiheesta.
Hän on viime viikkoina tehokkaasti häiriköinyt esimerkiksi ortodoksien säikeissä!
Hänen esiintymisensä ei ole osoittanut minkäänlaista keskustelun tai kysysten halua, vaan epätoivoista inttämistä.
Jos joku teistä tuntee hänet, niin voisi olla hyvä keskustella aiheesta.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei täällä ole seriffiä, enkä tiedä kuuluuko ... meidän palstalle. Sillä tosin kirjoittaa muutkin kuin tämä yksi. Hän kenties ärtyi,kun joku teikäläinen kalasteli ortodoksiksi hellareita täältä.
Tuo ... on riehunut ortodoksipalstalla jo pitkään. Mutta jos hän teidän mielestänne edustaa puhdasta uskoa ja oikeata saarnatekniikkaa, niin pitäkää hyvänänne.
Ortodoksisuus kiinnostaa minua, ja siksi olen seurannut tämän hellaripalstan lisäksi myös ortodoksien keskusteluja.
Kyllä kolmipistepoika on häiriköinyt siellä heidän palstallaan jo varmaan kuukausia - mistä lie ärtynyt vai liekö aina ärtyneessä tilassa, on nimittäin harvinaisen tuomiohenkinen täälläkin. Helvettiin toivottelee milloin ketäkin.
Täältä palstalta on lähtenyt väkeä jopa pois tuon kyseisen ... takia.
lappajärven häirikkö, ainaa saarnaa kaikista riivaajista ja on ihan fanaatikko
että savu vaan nousee ja tuhoa syntyy.
http://www.sanajaylistys.org/SJY/tervetuloa.htm
mikä on todistettu. Karmeeta. Ilmeisesti tämä porukka on valloittanut lähes koko tämän meidän palstan. Rea on siis ollut oikeassa.
Veli, näin hänet kyllä ohimennen autoaan pakkaamassa turussa Jeesus teltalla, hyvinvoivalta ja iloiselta näytti, terveisiä.
http://www.elamansana.fi/
tilaa hyviä puheita vaikka sieltä.
helpottanut oloa. Näitä riittää.
...
olisi kuollut jo omaan hapettomuuteensa, mutta taitaa sitäkin vielä vaan olla Suomessakin. En ymmärrä, miten ihmiset voivat uskoa sitä soopaa.
olevan oikeassa. Joten miksi he eivät uskoisi kaikkea muuta naurettavaa XD
vihdoin kommentoimaan! Minä jo ihmettelinkin, että ovatko uskonveljet jotenkin kehittyneet ja alkaneet jättää ortodoksit rauhaan. Turha oli toivoni...
oikein tarkkaan, huomaat ettei tällä palstalla ole sheriffiä! En muuten ole ainoa joka kirjoittelee ...-merkkiä käyttäen. En vain keksi mitään hyvää nikkiä.
Kun Jeesus kohtasi monen hengen ryhmän, hän salli heidän mennä sikalaumaan.
tuo edellä mainittu sikalauma lähti leviämään...
En ymmärrä, mikä tämä syvä ortodoksiviha oikein joukoissamme on?
Herätin hyvin tehokkaalla tavalla keskustelua. Eihän se voi olla rikos
sittenkään, vaikka ette osaa minulle mitään vastata.