pelko on aina

...jos, muslimien silmittömällä tappamisella saavutetaan terrorismin loppuminen ja rauha, silloinhan kaikki on ilmeisesti onnistunut. Valitettavasti näin vaan ei tule käymään. Sota jatkuu. Tuskin loppuu koskaan. Asian hyvä puoli on taasen se , että Amerikkalaiset saavat elää pelon vallassa koko ikänsä. Tappajista on tullut kohde.
3123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarkotit varmaan, että saavat pelätä omaa hallintoaan niin kauan kuin ovat johdateltavissa kuin muutkin kommarit...

Äänestä

kärsimystenkin keskellä ja antaa turvan pimeyttä vastaan.

Sen sijaan pimeyden orjilla pelko vain lisääntyy, sillä mitään hyvää ei Saatanalla ole annettavaan, pelkkää pimeyttä ja ikuinen ero Jumalasta, kaiken hyvän lähteestä. Kadotuksessa on enää turha huutaa Jumalaa. Esimakua helvetistä sai tämä britti-Jihadisti, joka karkoitettiin Libanoniin ja, joka nyt itku kurkussa anelee pääsyä takaisin. Sitä niittää mitä kylvää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seuranain kirjoitti:

...jos, muslimien silmittömällä tappamisella saavutetaan terrorismin loppuminen ja rauha, silloinhan kaikki on ilmeisesti onnistunut. Valitettavasti näin vaan ei tule käymään. Sota jatkuu. Tuskin loppuu koskaan. Asian hyvä puoli on taasen se , että Amerikkalaiset saavat elää pelon vallassa koko ikänsä. Tappajista on tullut kohde.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu