Rotikat

Vieläköhän ne rotikat kulkee vapaana mitkä tappo sen yhden paimenkoiran Masalassa??
5880
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Koskaan kuullutkaan moisesta...

Äänestä
  • Joo kuulin minäkin tapauksesta, todella ikävää bernin omistajalle. Poliisit kuulemma sanoneet että mitään ei voida ennenkuin käyvät ihmisen kimppuun. Kys. ulkoiluttaja ei millään hallitse kahta niin suurta koiraa vaan lähtevät käsistä. Olen itse yhden tapauksen nähnyt mutta tyttö kerkesi hätiin.

    Äänestä

  • nisnikua kirjoitti:

    Joo kuulin minäkin tapauksesta, todella ikävää bernin omistajalle. Poliisit kuulemma sanoneet että mitään ei voida ennenkuin käyvät ihmisen kimppuun. Kys. ulkoiluttaja ei millään hallitse kahta niin suurta koiraa vaan lähtevät käsistä. Olen itse yhden tapauksen nähnyt mutta tyttö kerkesi hätiin.

    siis sitä, että ne ovat vielä hengissä?
    Pitääkö se niitä irti vai lähteekö ne siltä remmistäkin. Minäkin meinaan taidan alkaa kantaa asetta taskussa......

    Äänestä

  • masalasta kirjoitti:

    siis sitä, että ne ovat vielä hengissä?
    Pitääkö se niitä irti vai lähteekö ne siltä remmistäkin. Minäkin meinaan taidan alkaa kantaa asetta taskussa......

    niin että missä ne täällä masalassa oikein pyörivät? eivät ole kyllä mua tulleet vastaan vaikka yli 10 vuotta täällä ulkoillut. onks tää juttu tosi?

    Äänestä

  • yx vaan kirjoitti:

    niin että missä ne täällä masalassa oikein pyörivät? eivät ole kyllä mua tulleet vastaan vaikka yli 10 vuotta täällä ulkoillut. onks tää juttu tosi?

    No selvää huuhaata koko juttu. Miks ihmeessä keksitte tämmöisiä? Täällä mikään koira mitään oo tappanu, kaikkee viittitte kirjotella. HOH HOIJAA.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puukko_taskussa kirjoitti:

Vieläköhän ne rotikat kulkee vapaana mitkä tappo sen yhden paimenkoiran Masalassa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu