Kuka on Yrjö, josta Ulla kertoi??Entä kuka näytteli Yrjöä?Multa jäi kevään jaksoja väliin.Oliko se se Kauko"Kake"Helovirta?
Kuka kuka?
Mä vaan
5646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Yrjöä näytteli Paavo Liski, joka kuoli yllättäen johonkin sairauskohtaukseen marraskuussa 2005.
"Yrjö" oli Ullan miesystävä, jonka Ulla ja Kasper löysivät kuolleena asunnoltaan. Yrjö oli aikonut kosia Ullaa ja hänen asunnoltaan löytyi rakkausruno ja Ullalle ostettu sormus. Ulla meni sekaisin ja kieltäytyi uskomasta totuutta.
sitä esittäny kuiteski Kauko Helovirta???Nii ainaki mutsi väitti.Et sillee.Paavo Liski esitti sitä elinan poikakaverii, joka sit oliki velipuoli.Et sillee.
Elinan velipuolta näytteli Petri Liski, joka on edesmenneen Paavo Liskin poika. Paavo Liski esitti Yrjöä. Kauko Helovirtahan on kuollut jo vuosia sitten, eikä ole koskaan salkkareissa ollut.
Yrjöä esitti Paavo Liski (tarkistaa voi vaikka maikkarin sivuilta)... Elinan poikaystävää Juha Viljasta esitti Petri Liski, joka taas on edesmenneen Paavo Liskin poika. Että näin:)
Kauko Helovirta näytteli Kotikadulla Martti Mäkimaata eli Pertti Mäkimaan (Jukka Puotila) isäukkoa.