Suntio kärähti seksistä ruumiin kanssa
15.8.2006 15:23
Kirkon suntio jäi kiinni seksin harjoittamisesta ruumiin kanssa, kertoo Expressen-lehti. Ruotsalaismiestä epäillään nyt hautarauhan rikkomisesta.
Tapaus paljastui noin viikko sitten Mälarinlaaksossa, Keski-Ruotsissa sijaitsevassa seurakunnassa. Poliisi löysi kirkon kryptasta avonaisen arkun, jossa oli hautausta odottavan naisen ruumis. Arkusta löytyi myös useita tyhjiä olutpurkkeja.
- Arkun kansi oli auki ja ruumis sellaisessa asennossa, jossa sen ei pitäisi olla. Epäilemme, että suntio on käyttänyt seksuaalisesti hyväkseen kuollutta, sanoi poliisilähde Expressenille.
Epäilty suntio on noin 40-vuotias ja työskennellyt seurakunnan hautausmaalla 1990-luvun alusta lähtien.
- Olen järkyttynyt. Tämä on hyvin traagista hänen (suntion) omaisilleen ja meille seurakunnalle se on täydellinen shokki, kommentoi seurakunnan työntekijä.
Expressenin mukaan suntio on tunnustanut teon. Poliisi tutkii nyt onko mies mahdollisesti syyllistynyt aiemminkin samanlaisiin tekoihin.
Mies on pidätettynä ja odottaa oikeudenkäyntiä. Hautarauhan rikkomisesta voi Ruotsissa saada enimmillään kahden vuoden vankeusrangaistuksen. (IS)
Uskovainen nekrofiili
Ohhoh
3
370
Vastaukset
- sanottiin?
Suntion olevan uskovainen?
- hetero kai
Ja viestisi oli?
- Sentinel
Suntio nähtävästi EI OLE Uskovainen ... joten turha rinnastus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1424427Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja583367Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12443Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v251885KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2311645Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j2331237Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka251227Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1621136- 691116
- 62838