Israelin hyökkäys olikin

Israelin armeijan ylin johto myi osakkeet hyvällä hinnalla ennen kuin tykit alkoivat laulaa, kun tiesivät, että perinteisesti Lähi-idän kriisin kärjistyminen romahduttaa maailman pörssejä vähintään 10%

http://www.aftonbladet.se/vss/telegram/0,1082,67773441_852__,00.html
4272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo, nämä valtion virkamiehet tekevät rahaa tämmöisillä sisäpiirin tiedoillla. Tosin amatöörit vain myyvät. Tiedustelupalvelun henkilökunta shorttaa reilusti. Niillä on muutenkin paras asiantuntemus rahanpesusta ja tilisiirtojen kätkemisestä maailmalla.

Käsittääkseni ainoa järkevä syy ryhtyä vakoilijaksi on juuri tämä mahdollisuus tehdä erinäisiä sivubisneksiä.

Äänestä

niin kuka?

Äänestä
  • tärkein otsikossa

    Äänestä

Ei se uutta ole, se on veren perintö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


osakepeliä kirjoitti:

Israelin armeijan ylin johto myi osakkeet hyvällä hinnalla ennen kuin tykit alkoivat laulaa, kun tiesivät, että perinteisesti Lähi-idän kriisin kärjistyminen romahduttaa maailman pörssejä vähintään 10%

http://www.aftonbladet.se/vss/telegram/0,1082,67773441_852__,00.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu