EU:ta ei saa

Poistettu viesti,jossa selostettiin epädemokraattista vallankäyttöä EU.ssa.Tätäkö EU:n avoimuus on? Ei sananvapautta,ei mielipiteenvapautta.Komissaarit uhkailevat ihmisiä.Komissaarit on rikkaiden bulvaaneja.
10311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mainitsemastasi aiheesta on jo keskusteltu tarpeeksi. Suomen hallituksen ja eduskunnan mukaan EU on demokraattinen.

Äänestä
  • oletpas sinä tyhmä ihminen kun uskot kaikki mitä eu tai suomen hallitus sanoo.

    sinulla ei ole lainkaan ajattelukykyä

    Äänestä

  • on keskusteltu tarpeeksi?

    Laittomuuksista ei koskaan ole keskusteltu tarpeeksi

    Äänestä

  • eun puolella olevat hallitus ja eduskunta poliitikot ovat Isänmaan pettureita jotka samoin kuin eun kannattajatkin ja komissaarit ansaitsevat pitkiä vapauden menetys tuomioita ja heidän kansalais luottamuksensa poistettakoon iäksi ja heidät karkoitettakoon siperian kylmyyteen!!

    Äänestä

  • nomex kirjoitti:

    eun puolella olevat hallitus ja eduskunta poliitikot ovat Isänmaan pettureita jotka samoin kuin eun kannattajatkin ja komissaarit ansaitsevat pitkiä vapauden menetys tuomioita ja heidän kansalais luottamuksensa poistettakoon iäksi ja heidät karkoitettakoon siperian kylmyyteen!!

    Siitä langetettavat tuomiot ovat pitempiä kuin muissa rikoksissa.Nyt vaan on ongelmana se,miten rikolliset hallitsijat saadaan oikeuden eteen.Maassa pitää olla puolueeton elin käsittelemään näitä asioita.Jäsenet siihen valittaisiin arpomalla,koska arpominen on ainoa demokraattinen vaali.

    Äänestä

...

On pirun trendikästä levittää disinformaatiota EU:n hyödystä.

Onneksi olkoon erävoitosta!

Sodan voittaa Unioni. Sori vaan!

Äänestä
  • Ihan mukavia mutta totuus joka teidän eu vänkeröitten on kylmästi ihan itsenne parhaaksi hyväksyttävä on että eu lakkautetaan 10 vuoden sisällä.syynä tähän kaikkeen on mm eun sisällä rehottava byrokratia sekä typerät eu direktiivit joilla ihmisten elämä tehdään vaikeaksi,kaiken lisäksi eussa rehottaa erilaisten komissaarien täysin turha kapitalistinen järjestelmä joka suosii itseään ja virkamiehiä juuri sen takia eu ei voi koskaan toimia.

    Äänestä

  • Totta on.EU voittaa sodan,sillä kun on sotavoimat,kansalaisilla ei.Mutta miten käy,kun kansalaiset valitsee komissaarit?Tyytyykö ERT tilanteeseen? Silloin alkaa tosisota,koska EU on luotu rikkaiden omaisuuden kasvattamista varten.Nämä keinottelijat eivät hevin luovu vallastaan.

    Äänestä

  • kansalaisia vastaan kirjoitti:

    Totta on.EU voittaa sodan,sillä kun on sotavoimat,kansalaisilla ei.Mutta miten käy,kun kansalaiset valitsee komissaarit?Tyytyykö ERT tilanteeseen? Silloin alkaa tosisota,koska EU on luotu rikkaiden omaisuuden kasvattamista varten.Nämä keinottelijat eivät hevin luovu vallastaan.

    Miten kävikään jenkeille vietnamin sodassa? jenkit menivät ottamaan turpaansa nokka pystyssä ja vietnamilaiset voittivat heidät ihan alkeellisilla aseilla:) ei aseet sotaa ratkaise ainoastaan taistelu moraali!

    Äänestä

  • Mitään hemmetin eu:n mollaamismuotia oo!
    Osoitatpa fiksuuttasi oikein upeilla sanoilla,että VARMASTI kaikki ymmärtävät.
    Katsos,kaikki eivät ole yhtä "sivistyneitä",kun sie.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


arvostella kirjoitti:

Poistettu viesti,jossa selostettiin epädemokraattista vallankäyttöä EU.ssa.Tätäkö EU:n avoimuus on? Ei sananvapautta,ei mielipiteenvapautta.Komissaarit uhkailevat ihmisiä.Komissaarit on rikkaiden bulvaaneja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu