Se joka todistaa Jumalan olemattomuudesta, on itse osoitus olevan jumalattomuudesta.
Näin on
nimetön.
6255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eli sama kun väitän vanhemmistani----------------------------------------------------------------------------------------> "Ei heitä ole olemassa, ei ne minua tehneet naimalla eläimellisesti toisiaan" tekee heistä siis olemattomia?
Jumalaa, muuta kuin korkeintaan kuolemanpelon poistamiseen. Muutoin turha, rahaa ja resursseja tuhlaava keksintö koko Jumala.
Kenenköhän sielu siinä pelastuu, kun ihmiset rakentavat taivaita kohti käypiä kirkkoja, joissa kukaan ei viitsi edes käydä?
Ja jos Jesse tulisi pikavisiitille tänne Suomeen, niin hän olisi varmaan ylpeä siitä, kuinka monta hienoa kirkkoa tänne hänelle olette rakentaneet. Vai mitä tuumitte, rakkaat kristityt? Samalla kun lapsia kuolee maailmalla nälkään...Money wisely spend?
Te olette krisselit aika päiviä sitten unohtaneet Jeesuksenne ikioman sanoman. Kunnon tekopyhä
uskovainen on hyvä todiste Jumalan ja Jeesuksen olemattomuudesta tässä ajassa.
Mutta mukavia jälleennäkemisen hetkiä herranne kanssa, jos hän sattuu teitä jossain vielä vastaan kävelemään:D
"Jumalaa, muuta kuin korkeintaan kuolemanpelon poistamiseen. Muutoin turha, rahaa ja resursseja tuhlaava keksintö koko Jumala."
Ei kaikki uskovat edes pelkää kuolemaa, vaikka heille on samantekevää onko Jumalaa olemassa.
"Kenenköhän sielu siinä pelastuu, kun ihmiset rakentavat taivaita kohti käypiä kirkkoja, joissa kukaan ei viitsi edes käydä?"
Olen samaa mieltä siinä, että kirkot ovat täysin turhia.
"Ja jos Jesse tulisi pikavisiitille tänne Suomeen, niin hän olisi varmaan ylpeä siitä, kuinka monta hienoa kirkkoa tänne hänelle olette rakentaneet. Vai mitä tuumitte, rakkaat kristityt? Samalla kun lapsia kuolee maailmalla nälkään...Money wisely spend?"
Kyllähän silti jotkut kirkot keräävät almuillaan rahaa kehitysmaille ja lähettävät lähetystyöntekijöitä auttamaan.
"Te olette krisselit aika päiviä sitten unohtaneet Jeesuksenne ikioman sanoman. Kunnon tekopyhä
uskovainen on hyvä todiste Jumalan ja Jeesuksen olemattomuudesta tässä ajassa."
Perustelisitko paremmin, että mitä tarkoitat...?
Ps. Ei kai sinua haittaa jos kutsun sinua ytimekkäästi pe(n)uksi, koska minusta perin(u)uskoton on vaikea kirjoittaa. Jos muistat, niin kerran kutsuinkin sinua peri(n)uskovaksi. ;)
tuo nikki tuli joskus aikoinaan perisyntisestä. Mietin, että olenko minä sitten perisyntinen vaiko vain perinsyntinen.
Noh, oisko parempia nikkejä atelle, joka aikoo kyllä poistua näiltä palstoilta kohta puoliin. Tämä on turhaa ajan ja näppäimistön haaskuuta.
Juu, muistan kyllä. Mistäs itse olet tuo Darkiaran keksinyt? Joskus koitin googlata ja vastaan tuli vain noitia!:D
mitään hyvää merkkiä, joka sopisi poistuvalle atelle... Kävisikö Koht(a)poistuva? Se ainakin olisi nykyisen nimimerkkisen kaltainen :).
Vai että mistä minä sitten keksin Darkiaran... Alunperin minulla oli nimimerkkinä ... mutta liian moni käytti sitä. Ajattelin sitten keksiä jostakin pelistä hahmoa ja antaa sen perusteella laittaa nimimerkkini. Ensin ajattelin Darstormia, mutta sellainen nimimerkki on jollakin käytössä, joten muokkasin sitä hieman ja siitä tuli Darkiara. Darkiara on kylläkin eräässä pelissä hahmoni nimi, mutta ilman Darkstormia ei olisi sitäkään :).
No mikäs selitys toi oli olevinaan?
Käännät asiat päälaelles? ja sillä sökö?
Ei kuules ei se maailma noin itsestään selvyys ole!
Prkl. Einsteinin kaavojen mukaan ympäröimässämme universumissa on lukematonmäärä tähtiä ja niiden ympärillä lukematon määrä ainesta ja sä pikku pahvi tohtori et edes pysty tajuamaan kuinka paljon kaikkea tätä on.
Woe prkl. Ja suhteellisuusteoriasta oli kyse ja ei kukaan tajua sen merkitystä.... nyyh!