Madam Tellervo

BTK

Huomasitteko, miten Jaanan ennustaminen, ja kaikki jutut siihen liittyen, loppui kuin seinään kesätauon aikana, vaikka juuri sitä ennen, jutut käävi kuumimmillaan, mutta tauon jälkeen siitä ei ole mainittu ollenkaan, kukaan, mitään!

7

1256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä!!!

      • Anonyymi

        Kuka matami?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuka matami?

        Madame Tellervo alias Jaana Nieminen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Madame Tellervo alias Jaana Nieminen

        Ismo on aina ollut kiinnostunut noista vähän tuhdimmista madameista. Eikös se viimeaikoina ole ollut kiinnostunut siitä man damesta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ismo on aina ollut kiinnostunut noista vähän tuhdimmista madameista. Eikös se viimeaikoina ole ollut kiinnostunut siitä man damesta?

        Oh, maan!


    • Anonyymi

      Jaana halusi lisätienistejä ja alkoi puhelinennustajaksi nimeltä Madame Tellervo ja hänellä oli myös oma nettisivu. Ismo etsi epätoivoisesti apua Miian syövän takia ja löysi Jaanan sivut ja alkoi soitella Madame Tellervolle, tietämättä että tämä oli oikeasti Jaana. Ismo soitti usein ja kysyi neuvoa ym ja ei oikeastaan puhunut Jaanalle enää mistään muusta kuin Tellervosta . Lopulta Jaana tunnusti Ismolle että hän on Tellervo. Tämän jälkeen Jaana lopetti puhelinennustamisen.

      • Anonyymi

        Täh? Eiks se ollu niin että Jaana vaan lopetti sen jossain vaiheessa mutta Ismo ei saanu koskaan tietää että Tellervo olikin Jaana?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      139
      3336
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      82
      2930
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      40
      2307
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      114
      2212
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      145
      2096
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      47
      2031
    7. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      18
      1540
    8. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1476
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1363
    10. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      135
      1063
    Aihe