Ihmetyttää, että syyskuussa kun tämä "miljonäärisuvun vesa" menehtyi, oli kyseessä vielä huumeiden väärinkäyttö. Miten tämän päivän otsikossa k.o kullannuppu olikin "sydänsairas" ja kuolinsyy "sydänsairaus"?
Tokihan kyllä huumeet rasittavat sydäntä, mutta miksei asioista voi puhua niiden oikeilla nimillä??
Tokihan kyllä huumeet rasittavat sydäntä, mutta miksei asioista voi puhua niiden oikeilla nimillä??
Vastaukset 3
Vanhimmat
Koska tarpeeksi pullealla lompakolla vaiennetaan tunnetusti äänekkäinkin suu. Jos kyseessä olisi tavallisen duunarin lapsi, lehdisä kirjoitettaisiin suurin otsikoin tavallisten ihmisten kyvyttömyydestä kasvattaa lapsistaan kunnollisia ihmisiä.
ei se taida ihan noinkaan mennä, eihän huippulihavan ihmisenkään kohdalla sanota että "hän kuoli suklaapatukkaan" kyllä ne ylensä sen kuolinsyyn kaivaa esille ja se on sydän joko "suonet tukossa" "pumppu rikki" ei syitä miksi ne ovat rikki
eli pointti on ettei "kukaan kuole huumeisiin", pois lukien yliannostukset. ylensä nistit kuolevat koska elämän tapa vaatii paljon rahaa ja paljon rahaa max vapaa-ajalla --> rikoksia, rikokset rikollisuutta --> väkivaltaa ja tappo/murha.
moniko ison rahan julkis on kuollut muuhin kuin yliannostukseen, rollarit, ozzy ja andy elävät vielä koska niilla on rahaa
no ei kyllä noinkaan. Jos ihminen kuolee puukoniskun tai ampumahaavan
seurauksena, otsikoidaan se puukotuksena tai ampumisena eikä
verenvuodon aiheuttamaksi aivojen happivajeeksi.