miksi rahaa lipanoniin

miksi suomalaisten rahaa lipanoniin.maksakoon se joka rikkoo.suomi on niin köyhä maa ettei sen rahat riitä ees oman kansalaisille.miksi leikkiä rikasta jos on köyhä.on tosi hölmöläisen hommaa toiset sotii,ja muut maat rientää auttamaan kenen päässä on kusta ja paljon.israel maksakoon omat sotkunsa ja paskansa.
3131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi köyhän Suomen täytyy osallistua jonkin Lähi-idän sodan tuhojen paikkaamiseen? Libanonilaiset ovat arabeja ja ympärillä on upporikkaita arabivaltioita, joista monet rahoittavat ja aseistavat sodan aloittanutta Hizbollahia. Rahoittakoot nyt myös Libanonin jälleenrakennuksen. Mitä pirua tämä Suomelle kuuluu?

Äänestä

hesassa marsittiin sodan puolesta.kyllä ovat kaukana jumalasta ja uskosta.ei mikään uskonto edellytä sotimista.hävetkää marsijat jos osaatte,ja pyytäkää jumalalta anneeksi tekojanne,ei kukaan tosi uskovainen liputa sodan puolesta.

Äänestä

ainakin raketeista ja rakettipolttoaineesta. Ne ovat lähes loppu. Näitä pitää saada hankituksi lipanonilaisille lisää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


maksakoon se joka pommittaa kirjoitti:

miksi suomalaisten rahaa lipanoniin.maksakoon se joka rikkoo.suomi on niin köyhä maa ettei sen rahat riitä ees oman kansalaisille.miksi leikkiä rikasta jos on köyhä.on tosi hölmöläisen hommaa toiset sotii,ja muut maat rientää auttamaan kenen päässä on kusta ja paljon.israel maksakoon omat sotkunsa ja paskansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu