Vain puoli promillea kannattaa

Kaikki Suomen alueelta löytyneet terroristivaltion kannattajat oli tänään haalittu yhteiselle marssille. Vaikka marssijoiden määrä lukumääräisesti oli suuri, niin prosentuaalisesti se oli häviävän pieni.
Esim Iltasanomien kyselyssä 71% ei hyväksynyt Israelin toimia.
Voimme siis olla levollisin mielin. Suomen kansa on enemmistöltään moraalisesti tervettä.
7210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kuin näennäismoraalisesti, ei yksi kysymys määritä täydesti sitä mihin kaikkeen tekomme vaikuttavat, mutta mikäs siinä, jyrä menee eteenpäin.

Äänestä

TARKOITUS PYHITTÄÄ KEINOT

"Siitä ohimenevästä pahasta, jota meidän on pakko harjoittaa, syntyy se hyvä, mikä johtuu järkkymättömästä hallituksesta, joka jälleen panee käyntiin kansojen sääntöjenmukaisen, vapaamielisyyden häiritsemän koneiston. Tarkoitus pyhittää keinot, kääntäkäämme huomiomme pikemmin suunnitelmiemme välttämättömyyteen ja hyötyyn kuin niiden hyvyyteen ja moraaliin. Edessämme on strategisesti valmistettu toimintaohjelma, josta emme missään tapauksessa saa poiketa, sillä silloin saattaisivat monen vuosisadan aikana suoritetun työmme tulokset tuhoutua."

Vittu kun ovat nämä juutalaiset sitten lutuisaa sakkia.

Kukaan tässä maassa ei varmaankaan kannata Hizbollahia, mutta 80% tuomitsee IDFs iskun, koska silloin pitäisi käyttää nimeä IAF tms.

Äänestä
  • maailmanvalta sitä, että saadaan tuhottua koko planeetta asumiskelvottomaan kuntoon? :)

    Äänestä

  • Sotilaat rajalle riviin seuraamaan katjushojen ylilentoa?

    Äänestä

  • Stafroty kirjoitti:

    maailmanvalta sitä, että saadaan tuhottua koko planeetta asumiskelvottomaan kuntoon? :)

    Siltä se näyttää, mutta onneksi me suomalaiset elämme metsissä. Metsistämme meitä ei kukaan voi pois ajaa kuin ydinaseella.

    Äänestä

  • puolustautua? kirjoitti:

    Sotilaat rajalle riviin seuraamaan katjushojen ylilentoa?

    Ei siitä huipputeknologian armeijasta ole normaali kaupunkitaistelussa edes vyöryttämään yhtä korttelia. Siihen loppui sota, kun eivät päässeet mihinkään kaupunkiin sisään pelkästään snaippereiden takia.

    Nyt odottavat jenkeiltä uutta rypälepommilastia, että ei varmasti liiku yhtään ihmistä etenemisen edessä. Paskaako se auttaa, kun samat snaipperit ottavat keittoa kellarissa pommitusten ajan ja naureskelevat, kun IDF yrittää taas seuraavan kerran.

    Äänestä

  • puolustautua? kirjoitti:

    Sotilaat rajalle riviin seuraamaan katjushojen ylilentoa?

    vähenee kunhan vain öljy ja uraani loppuu täältä. sitten lämmitellään puilla, kaikki me 6 miljoonaa ja pakolaiset päälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


terrorismia! kirjoitti:

Kaikki Suomen alueelta löytyneet terroristivaltion kannattajat oli tänään haalittu yhteiselle marssille. Vaikka marssijoiden määrä lukumääräisesti oli suuri, niin prosentuaalisesti se oli häviävän pieni.
Esim Iltasanomien kyselyssä 71% ei hyväksynyt Israelin toimia.
Voimme siis olla levollisin mielin. Suomen kansa on enemmistöltään moraalisesti tervettä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu