Haaste

En jaksa maapallolla enää. Ajattelin käydä vähän kauempana. Ongelmana on kun ei ole rahaa eikä happapulloakaan.
Miten laskeutua toiselle planeetalle?
291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...suosittelen laskeutumaan pää edellä.

Äänestä

laskeutua avaruusaluksella, ovat kuulemma ennenkin tehneet sillä tavalla ja mikä parasta, se myös toimii. Ei rahan puute haittaa sillä tietääkseni lähiplaneetoilla ei ole matkamuisto myymälöitä eikä edes Esson kuppilaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matkustaja kirjoitti:

En jaksa maapallolla enää. Ajattelin käydä vähän kauempana. Ongelmana on kun ei ole rahaa eikä happapulloakaan.
Miten laskeutua toiselle planeetalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu