Maailman uutistoimistot lankeavat kerta toisensa jälkeen Hizbollahin vihapropagandalle.
Nyt uusimpina on paljastettu Israelin muka ohjuksella iskemä ambulanssi
http://www.zombietime.com/fraud/ambulance/
Reikä katossa olikin ilmastointiventtiili eikä ohjuksen reikä. Eikä oikein mikään muukaan "uutisesta" pitänyt paikkaansa.
Ja sitten Hizbollahin upottama Israelin laivaston alus
http://blogs.news.com.au/heraldsun/andrewbolt/index.php/heraldsun/hezbollah_sinks_australian_warship/?3
Joka onkin itse asiassavuonna 1998 tarkoituksella upotettu australialainen vanhentunut sotalaiva, upotuksen suorittivat australialaiset itse.
Ja länsimaiset uutistoimistot uutisoivat kaiken tämän valheellisen vihan teatterin "uutisina".
Hizbollahin uusimmat valeet
Uutishaukka
3
259
Vastaukset
- olekaan
suuremmalti uutisoitu, mutta SINÄhän sen uutisoitkin!
Kiitos Sinulle valheellisesta propagandastasi!- ap.
Valeet täytyy paljastaa ennen kuin joku herkkäuskoinen menee niihin uskomaan. Valeilla on mahdollista kiihottaa ihmiset aiheettomaan vihaan joka johtaa myöhemmin vääriin tekoihin, kuten Hizbollahin tukemiseen. Vain tiedolla voi voittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815