Lukekaapa Helsingin piirin puheenjohtajan juttu Halmeen työn jatkajista.
http://www.perussuomalaiset.net/
Asiallista tekstiä!
http://www.perussuomalaiset.net/
Asiallista tekstiä!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://www.ski.org/Vision/Eyepage/Images/chimpanzeeB.jpg
Jäi vähän epäselväksi kuka kuvassa oli? Voisitko valaista asiaa jotenkin?
puheenjohtajan viestiä ja olen "kauhiast hämmästynny".
mieleen Eino poutiainen isoine hörökorvineen.
Siinä ei laskee roknoosia, ja toitottaa niitä huulet töröllään kainuun kansalle.
että perussuomalaisten Helsingin piiri on TÄYSIN Halmeen puolueelle tuomien äänien varassa. Hän yrittää todistella, ettei "sota yhtä miestä kaipaa" ja kuinka Halmeen äänestäjät muka mobilisoidaan näiden uusien "hyvien" ehdokkaiden taakse.
Sota kaipaa nimenomaan yhtä miestä. Se on Tony Halme. Ilman häntä perussuomalaiset jäävät noin 2000 ääneen. Se on puolueen maksimikannatus Helsingissä. Enempää ei löydy ilman Halmeen kaltaista persoonaa.
Ehkäpä puheenjohtaja Välikankaalla on takataskussaan valttikortti eli pata-ässä. Luuletteko todella, että Helsingissä kasvaisi niin tyhmiä pelureita, että pistäisivät kaiken yhden kortin varaan kuten Tony Halme. Ehei, kyllä pata-ässiä ja kortteja löytyy takataskusta, hihasta, hatun hikinauhan alta ja mistä vain. Ja jos joku pelipöydässä riehaantuu tämän "rehellisen" pokerin vuoksi, löytyy hesalaisilla varmaankin pistoolikin vyöltä rauhoittelemaan liian kärttyisää "kynittävää".
Soinikin myönsi, että Halmetta 2003 äänestäneet ei äänestä persuja puolueena.
Soini arvioi, että Halmetta 2003 äänestäneet jäävät nukkumaan.
Avauksessa linkitetty kirjoitus on tyypillistä uskon vahvistusta ja eatterioa, jolla yritetään luoda kuva, että tilanne on hallussa.
Persut joutaa mennä.
Aivan kuin Halla-Ahon blogista:
MIKÄÄN EI VOI PYSÄYTTÄÄ AATETTA, JONKA AIKA ON TULLUT!
Eduskuntavaalit lähestyvät ja perinteiset "tusinapuolueet" ovat tuudittautuneet uskoon, että nukkuvien puolue säilyy entisenlaisena. Kaikkihan tietävät, että nykyset eduskuntapuolueet ovat toinen toistensa peilikuvia ja kansa sadattelee politiikassa olevaa vaihtoehdottomuutta. Vallitsee ns. konsensuspolitiikka ja hyvä-veli -järjestelmä, jossa poliittinen eliitti vähät välittää Kansan todellisista ongelmista. Todellinen ongelma tänään on antautuminen kansainvälisten markkinavoimien edessä. Ollaan ehdoin tahdoin nöyrrytty USA -vetoisen coca-cola -kulttuurin painostuksesta. Ennen oltiin rähmällään Moskovaan, nyt nuollaan lipevästi Brysselin hienohelmoja, harjoitetaan yltiösuvaitsevaista ulkomaalaispolitiikkaa, päästetään maahan pimeää halpatyötä tekeviä venäläisiä ja virolaisia sekä kalastellaan turhin toivein jos jonkinlaisia virkoja EU -herrojen edessä polvistuen.
Nukkuvien puolueen lisääntynyt jäsenmäärä on tae sille, että entisenlainen meno ja piittaamattomuus Kansan ahdingosta jatkuu. Hyvinvointivaltiota ajetaan ehdoin tahdoin alas. Vanhukset, nuoret, opiskelijat, duunarit, PK -yrittäjät kokevat jääneensä sosiaaliseen byrokratiahelvettiin ja pätkätyökurimukseen. Työtä ei kannata enää ottaa vastaan, pelosta että joutuu ns. kannustinloukkuun. Tällaisessa kurimuksessa elävät "nukkuvien puolueen" jäsenet, valtaosa Suomen kansasta!
http://www.suomi-isanmaa.cjb.net/