Olisko jo korkea aika lopettaa jatkuva solvaaminen ja riitely jostain eu:sta?
Eikö asioista voi keskustella aikuismaisesti,eli rauhassa ja järkevästi?
Eikö asioista voi keskustella aikuismaisesti,eli rauhassa ja järkevästi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kuules kun tämän palstan AIHE on "jokin EU". Siksi täällä puhutaan siitä. Olet kyllä oikeassa siinä, että asioista yleensäkin pitäisi puhua järkevästi. Kuitenkin asiassa on yksi iso mutta; änkyröiden kanssa niin ei vain voi tehdä. Valitettavasti.
asiahan on niinpäin että teidänlaistenne isäinmaanpettureiden kanssa ei edes pitäisi puhua mistään,teille tulisi tehdä jotain muuta jota en nyt tässä lähde kertomaan.
niin tehtiin suomen sodissakin niille jotka eivät maatansa puolustaneet,eli olivat isänmaanpettureita.
suomen perustuslaissa kirjoitetaan että valta kuuluu kansalle esim ruotsin perustuslaissa on että valta tulee kansalta suomessa on että valta on kansalla silloinkin kun eruskunta istuu elikä me kansalaiset vain delekoimme eruskunnan tekemään työnsä siis emme luovuta valtaame jote jokainen joka rikkoo tätä vastaan tekee maan petoksen ja jkaesaan tekee valtio petoksen joten ensi vaaleissa valta palatkoon kansalle ja äänestämään vain ihmisiä jotka kunnioittavat kansan valtaa ja sen itsenäisyyttä
ITSE OLET,KUN VALITAT JA URPUTAT SIINÄ!
KAASUKAMMIOON SUT LAITTAA TARTTEE!!!!