Animalian toiminta

Pekkala

Minkälaista se on ja minkälainen on sen jäsenistö. Minkäikäisiä ihmisiä siihen kuuluu ja kumpaa sukupuolta on enemmän toiminnassa mukana?

Olen itse kiinnostunut eläintensuojelusta, mutta en tunne ketään animalian ym. järjestön edustajaa. Mielestäni Suomessa ainoat todella rotunsa puolesta syrjinnän kohteeksi joutuvat ovat eläimet. On kovin ikävää, että viattoman eläimen julmasta taposta ei saa kovaa tuomiota.

6

750

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ritutähti

      Faktoja löytyy Animalian sivuilta, turha niitä on tähän kopioida. ^^

      Jokaisen apu on tarpeen, vain yhdessä voimme vaikuttaa eläinten oloihin.

      Peace~

    • se on

      hörhöillähän on uusi termi 'speciesm' lajismi.

    • paljonkin

      ns. älymystön edustajia,taiteilijoita ja akateemisesti koulutettuja.Eipä sillä,että sillä olisi itselleni mitään merkitystä,mutta olen tämän huomannut.Mm. Korkeasaaren paviaanipelastajaksi nimetty henkilö on Animalian jäsen.

    • mikä se on?

      analia?

    • Kay

      Kaikenlaisia ihmisiä on mukana toiminnassa, nuoria ja vanhempia, kukin omalla tavallaan. Jostain syystä enemmän naisia kuin miehiä, minkä toivoisin korjaantuvan =)

      Käy katsomassa Animalian sivuilta paikallisosastojen yhteystiedot ja ota lähimpään yhteyttä. Ainakin jollain ryhmällä on myös omat kotisivut, josta voi katsella mitä ovat tehneet..

    • Anonyymi

      huono sivusto

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1308
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      96
      920
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      844
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      652
    6. 32
      645
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      578
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      486
    Aihe