Juristi

Onko se lestadiolaisen insestin tuotos vai lampaan raiskauksen seuraus?
Ainakin se on palstan sairain ja tyhmin lässyttäjä.
1141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älä, "havainto", viitsi provosoida.
Palsta on joulun vuoksi kovin hiljainen. Kun ei ole Pakana(M):ää paikalla, niin eipä ole tietenkään "Juristiakaan" - jos häntä kaipaat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


havainto kirjoitti:

Onko se lestadiolaisen insestin tuotos vai lampaan raiskauksen seuraus?
Ainakin se on palstan sairain ja tyhmin lässyttäjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu