Asunnon myynti

Oon tässä miettiny laittaa taloni myyntiin, mutta en oikein tiä että mihinkä näistä Kauhajoen firmoista... Onko teillä kokemuksia tai kommentoitavaa?
9925
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

turhaa sitä rahaa lahjoittaa kiinteistövälitysfirmoihin. eipä niillä kuitenkaan mitään vastuuta oo ja on se aika kova tuntipalkka, pari lehti-ilmoitusta.

Äänestä

Ei kannata itse yrittää, sitä vartenhan ammattilaiset on... Kuka tässä maassa mitään ilmaseks tekee... Kierrät kaikki ja vertailet... Palvelu on Kauhajoella hyvää!

Äänestä
  • Älä vie missään tapauksessa ketjuvälittäjälle, joka velkoo mainoskuluista, ellei saa kaupaksi. Villi välittäjä ei velo. Säästät näin satasia.

    Äänestä

Myy itse, kiinteistövälittäjät ovat loisia, ja pyrkivät vain hyötymään sinusta.

Äänestä
  • Mitähän teet itse työksesi? Teetkö ilmaiseksi? Onko perhettä? Milläs sen elätät? Maito maksaa, perunat maksaa, leipä maksaa, KAIKKI maksaa... Kyllä kateellinen olet tälle ammattikunnalle, kun et ole itse lukenut kansakoulussa muuta kuin Aapista!

    Jos teet töitä ilmaiseksi, niin ilmoita nyt ihmeessä muillekin että voimme kaikin tulla hyödyntämään sinun osaamistasi...

    Äänestä

  • Heh Heh kirjoitti:

    Mitähän teet itse työksesi? Teetkö ilmaiseksi? Onko perhettä? Milläs sen elätät? Maito maksaa, perunat maksaa, leipä maksaa, KAIKKI maksaa... Kyllä kateellinen olet tälle ammattikunnalle, kun et ole itse lukenut kansakoulussa muuta kuin Aapista!

    Jos teet töitä ilmaiseksi, niin ilmoita nyt ihmeessä muillekin että voimme kaikin tulla hyödyntämään sinun osaamistasi...

    eihän siihen mitään koulutusta tarvita, sama aapinen se on ollut käytössä. ja en mä vaan ymmärrä mihin niitä välittäíä tarvitaan. en ole kyllä löytäny yhtään järkevää asiaa mihin niitä tarvittaisi moisessa asiassa. ihmisistä on vaan tehty muka niin avuttomia joka asiassa että ne jo uskookin ettei itse osaa mitään. ja onhan se palkkio jotain 2000 ekee jo tosi paljon ei mistään.

    Äänestä

Itse ostin pari vuotta sitten asunnon ja välittäjänä oli kauhajoen kiinteistö ja mittaus. Todella hyvää ja asiantuntevaa palvelua, että kai sitä vois suositella!

Äänestä
  • Ei8 ne mitää välitä eikä oo ikinä paikalla

    Äänestä

user warning: Incorrect key file for table '/dev/shm/core/#sql_f2a_15.MYI'; try to repair it query: SELECT nf.nid, nf.uid, nf.tid, nf.title, nf.type, nf.status, nf.sticky, nf.timestamp, nf.comment_mode, nv.hostname AS ip, nf.last_comment_timestamp, nf.comment_count AS num_comments, nf.tid AS forum_tid, nf.nickname, nc.totalcount, vc.rate FROM node_revisions nv INNER JOIN (SELECT n.nid, n.uid, n.title, n.type, n.status, n.sticky, n.created AS timestamp, n.comment AS comment_mode, n.name AS nickname, f.tid as tid, l.last_comment_timestamp, l.comment_count FROM node n INNER JOIN forum f ON n.vid = f.vid INNER JOIN node_comment_statistics l ON n.nid = l.nid WHERE f.tid = 3353 AND (n.status = 1 OR n.status = 2) ORDER BY n.sticky DESC, l.last_comment_timestamp DESC LIMIT 0, 50) AS nf ON nf.nid = nv.nid LEFT JOIN node_counter nc ON nc.nid = nf.nid LEFT JOIN s24_updown_cache vc ON vc.nid = nf.nid AND vc.cid = 0 ORDER BY nf.sticky DESC, nf.last_comment_timestamp DESC in /www/enirofi/prod/solfi/drupalcore_bin/drupalcore_RB-10.0.0_rev587/sites/all/modules/custom/navigation/navigation.module on line 491.
Maailman menoa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nim. Tupa myyntiin kirjoitti:

Oon tässä miettiny laittaa taloni myyntiin, mutta en oikein tiä että mihinkä näistä Kauhajoen firmoista... Onko teillä kokemuksia tai kommentoitavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu