Uskova mies

Olen kulkenut jo vuosia Herran seurassa - sinkkuna. Peilistä katsoo keski-ikäinen, hämmentynyt nainen. Samalla kun olen Jeesuksen, niin kaipaan rinnalleni myös uskovan miehen.

Uskon, että tiemme vielä kohtaavat. Siihen asti - - rukoillaan ja kaivataan; uskotaan, toivotaan ja rakastetaan..
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Rukouspyyntösi on kaunis ja sydämestäni toivon ja rukoilen,että Jumala antaa Sinulle sen,mitä sydämesi halajaa.-Itsekin pyysin kyynelin vuosia sitten hyvää,uskovaista puolisoa rinnalleni ja Hän johdatti ihmeellisellä tavalla elämääni todella hyvän aviomiehen jakamaan kanssani tämän elämän loppusuoran.Olen ikuisesti Jeesukselle kiitollinen rakkaasta puolisostani ja rukoilen tätä samanlaista ihmettä ja iloa Sinunkin elämääsi!Ole rukouksessa ja toivossasi rohkea ja kestävä!

Äänestä
  • Kiitos rakas sisareni Jeesuksessa, sanasi ovat lohdulliset ja lääkitsevät.

    Vaikka elämämme olosuhteet näyttäisivät miltä tahansa, niin hyvä on sydämessä hiljaa laulaa: Herra on minun Paimeneni, ei minulta mitään puutu.

    Koin tänään yllättävän, pienen, ohimenevän hetken iloa ja varmuutta tulevan elämäntoverini kohtaamisesta piakkoin. Ihmettelin tovin moista tunnetta, mutta otin sen kiitollisena vastaan. Ymmärsin, että Herra osoitti sillä kuulleensa rukoukseni. Hänen ovat aikataulut. Vaikka rukouksemme olisivat vuosikausia vanhoja, niin Herra tietää, mikä on kulloinkin parhaaksemme. Siihen on luottaminen.

    Kiitos sinulle, ole siunattu Herramme armollisessa Sanassa. Virratkoot Jumalan siunaavat Rakkauden Virrat sinun ja miehesi välillä alati suhdettanne uudistavana ja lujittavana pitäen suhteenne tuoreena, elinvoimaisena ihmeenä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uskova nainen kirjoitti:

Olen kulkenut jo vuosia Herran seurassa - sinkkuna. Peilistä katsoo keski-ikäinen, hämmentynyt nainen. Samalla kun olen Jeesuksen, niin kaipaan rinnalleni myös uskovan miehen.

Uskon, että tiemme vielä kohtaavat. Siihen asti - - rukoillaan ja kaivataan; uskotaan, toivotaan ja rakastetaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu